Reklama

Reklama

Zmiany w kursowaniu nowej linii. Zainteresowanie jest póki co niewielkie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Krzysztof Kaźmierczak

Zmiany w kursowaniu nowej linii. Zainteresowanie jest póki co niewielkie  - Zdjęcie główne

Zainteresowanie linią pospieszną "C" jest póki co niewielkie | foto Krzysztof Kaźmierczak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od blisko miesiąca kursuje pospieszna linia C, która łączy Podolszyce z osiedlami Góry i Ciechomice. Komunikacja Miejska 30 kwietnia wprowadzi korekty, co ma przełożyć się na większe zainteresowanie.

Reklama

Linia pospieszna "C" kursuje od poniedziałku 4 kwietnia. Kurs zaczyna i kończy się na pętlach przy ul. Kutnowskiej i al. Jana Pawła II. Miejski przewoźnik testuje trasę, godziny i zainteresowanie. Jak mówi prezydent Andrzej Nowakowski, są pierwsze wnioski. 

- Od 30 kwietnia 2022 r. planowana jest zmiana trasy i rozkładu jazdy. To odpowiedź  na opinie i uwagi pasażerów, o które prosiliśmy – mówi prezydent Nowakowski.

Pierwszym wnioskiem jest korekta trasy. 

- Autobus będzie wjeżdżać na pętlę autobusową w Tokarach, o co prosiła m.in. Rada Osiedla Pradolina Wisły, co ma się przyczynić do większego obłożenia pasażerów i umożliwić mieszkańcom osiedla korzystanie z nowej linii - informuje ratusz. 

Pojawią się też nowe kursy. 

- Odpowiedzią na niską frekwencję są zmiany wprowadzone w oparciu o zgłaszane oczekiwania mieszkańców. W dni robocze przybędzie kurs o godzinie 6:28 z Podolszyc i kurs o godzinie 21:28 oraz powrotne kursy z pętli przy ul. Kutnowskiej o godzinie 7:02, 8:13 oraz 21:06 i 22:07.

Skorygowane zostaną także godzinny istniejących kursów. W sobotę przybędą dwa kursy: o godzinie 16:09 z pętli przy ul. Kutnowskiej oraz 10:24 z Podolszyc. Od 30 kwietnia linia "C" ma być też lepiej skomunikowana z linią nr 7. 

Nikłe zainteresowanie 

Póki co zainteresowanie linią pospieszną "C" jest niewielkie. Komunikacja Miejska wyliczyła, że w dzień roboczy autobus zabiera średnio od 2 do 7 pasażerów podczas jednego kursu. Dobowa liczba pasażerów, którzy korzystali z linii "C" to od 49 do 85. W dni robocze przewoźnik realizuje 8 kursów. 

W sobotę zainteresowanie jest jeszcze mniejsze. Zdarzało się, ze przez cały dzień (6 kursów) z autobusu skorzystało 11 osób. Maksymalnie były to 22 osoby. 

Ratusz prosi o kolejne sugestie odnośnie kursowania linii. Można je wysłać na adres [email protected] Niewykluczone są dalsze korekty. 

Rozkład jazdy linii "C" można znaleźć tutaj.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy