Reklama

Zmiany w internacie Siedemdziesiątki. Modernizacja zakończona [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w internacie Siedemdziesiątki. Modernizacja zakończona [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Remont internatu Siedemdziesiątki przy ul. Norbertańskiej zaczął się dwa lata temu i został podzielony na dwa etapy. W piątek pokazano efekty prac.

Remont internatu Siedemdziesiątki przy ul. Norbertańskiej zaczął się dwa lata temu i został podzielony na dwa etapy. W piątek pokazano efekty prac.

Zakończył się remont i przebudowa internatu Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Norbertańskiej. W segmencie B jest obecnie 45 pokoi mieszkalnych, w tym 42 pokoje dwuosobowe, a trzy – jednoosobowe, z których jeden przystosowany jest do potrzeb osoby niepełnoprawnej. Budynek został zaprojektowany w taki sposób, że na dwa pokoje przypada jedna wspólna łazienka. Oprócz tego w segmencie B znajduje się pokój cichej nauki i dwie pralnie. Na każdym piętrze do dyspozycji jest jedna kuchnia. Prace trwały od czerwca 2017 r. do lutego 2018 r.  Wykonała je płocka Firma Remontowo-Budowlana Jar Cez za kwotę nieco ponad 2 mln zł.

W przypadku II etapu prace odbywały się od czerwca 2018 r. do maja 2019 r. Przebudowano łącznik i blok żywieniowy wraz z zapleczem, wyremontowano część administracyjną i magazynową. Roboty prowadzone na zewnątrz budynku polegały m.in. na termomodernizacji ścian i dachu, wymianie nawierzchni placu między częścią administracyjną, a blokiem żywieniowym, budowie nowego śmietnika oraz chodników. Wykonawcą w drugim etapie modernizacji internatu również była Firma Remontowo-Budowlana Jar Cez.
 

- Blok żywieniowy dostosowano do odpowiednich warunków technicznych i higieniczno-sanitarnych, przeciwpożarowych - wskazywał włodarz miasta.

- Poprawią się warunki pracy w kuchni. Dzięki sprawnej wentylacji i nowoczesnym urządzeniom w kuchni ta praca będzie na pewno przyjemniejsza - dodał dyrektor Siedemdziesiątki, Dariusz Tyburski.

Pochwalono się nowym "mercedesem" w kuchni - piecem konwekcyjno-parowym. Pokazano również patelnię, która z racji wyglądu i rozmiarów absolutnie nie przypomina takiej z domowej kuchni. W kuchni, aby nadążyć z wydawaniem posiłków, praca zaczyna się już o godz. 5.00 rano i trwa do 13.00 na pierwszej zmianie, druga trwa od godz. 12.00 do 20.00.

Zaprezentowano część administracyjną (przeprowadzka dopiero przed nimi) i pokoje gościnne (łącznie 8 miejsc) znajdujące się w wyremontowanym łączniku, z których korzystają np. egzaminatorzy w okresie przebywania w Płocku. Mają do dyspozycji nie tylko łazienki, ale i kuchnię. Pokoje w internacie uzupełniają ofertę noclegową podczas Audioriver. Dyrektor Siedemdziesiątki zdradził, że zainteresowanie jest bardzo duże. Wszystkie pokoje są zajęte.

Łącznie na modernizację internatu Siedemdziesiątki wydano ponad 4,15 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE