Reklama

Zmiany w cenniku. Ile zapłacimy za wstęp na basen lub kort?

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w cenniku. Ile zapłacimy za wstęp na basen lub kort? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Od 1 maja Miejski Ośrodek Sportów i Rekreacji wprowadza nowy cennik. To klient wybierze, czy chce płacić więcej, czy mniej – zapowiedziano w czwartek na konferencji prasowej w Orlen Arenie. Przedstawiono zasady, które będą dotyczyły obiektów sportowych, głównie pływalni miejskich i kortów tenisowych.

- Od 1 maja Miejski Ośrodek Sportów i Rekreacji wprowadza nowy cennik. To klient wybierze, czy chce płacić więcej, czy mniej – zapowiedziano w czwartek na konferencji prasowej w Orlen Arenie. Przedstawiono zasady, które będą dotyczyły obiektów sportowych, głównie pływalni miejskich i kortów tenisowych.

Na początek przypomnijmy, że w wyniku fuzji dwóch jednostek budżetowych, Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych i Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Orlen Arena, powstała nowa spółka, Miejski Ośrodek Sportów i Rekreacji. Już w listopadzie 2016 roku prezes zarządu tej spółki, Marcin Jeżewski przyznał, że są analizowane różne możliwości w odniesieniu do cen za korzystanie z obiektów sportowych. Efekty zaprezentowano w czwartek.

[ZT]13931[/ZT]

Zrobiono rozeznanie na innych obiektach sportowych w Polsce i zdecydowano się na zróżnicowanie ceny biletu w zależności od pory dnia. Taki system zaproponowano na razie „pilotażowo” dla dwóch miejskich pływalniach. Wprowadzono trzy strefy czasowe, co sprowadza się w praktyce do nowego cennika, w którym uzależniono wysokość opłaty za bilet od godziny wejścia na basen. Prezes Marcin Jeżewski tłumaczy, że taki manewr ma zachęcić płocczan do korzystania z obiektów w godzinach, kiedy ruch na poszczególnych obiektach sportowych jest mniejszy.

Od poniedziałku do piątku

Zgodnie z obecnym cennikiem na Pływalni Podolanka, bilet normalny kosztuje 10 zł, ulgowy 7 zł, na Jagiellonce to analogicznie 9 i 6 zł. Nie ma też znaczenia, czy chcemy popływać w poniedziałek wieczorem, czy w sobotę po południu, za każdym razem zapłacimy tę samą kwotę za bilet. A jak będzie od 1 maja 2017 roku?

Jeśli przyjdziemy popływać między 6.00 rano a godz. 15.00, na Jagiellonce i na Podolance zaoszczędzimy złotówkę. Jeżeli jednak będzie już późniejsza godzina, między 15.00 a 20.00, wówczas trzeba pogodzić się z podwyżką. Na Podolance zapłacimy o 2 zł więcej niż dotychczas (wejście do sauny przewidziano jako bonus wliczony w cenę biletu, od poniedziałku do piątku po godz. 15.00 i przez cały dzień w weekend), z kolei na Jagiellonce do biletu dokładamy z portfela o złotówkę więcej. Trzecia strefa czasowa, między godz. 20.00 a 21.30, wiąże się z obniżeniem ceny biletu o złotówkę na obu pływalniach.

Weekendy

Pierwsza strefa czasowa trwa od godziny 6.00 do 8.00 rano, na obu pływalniach od 1 maja ceny będą tańsze o złotówkę, wydłużono za to drugą strefę czasową, która w weekend rozpocznie się o godz. 8.00 i potrwa do godz. 20.00 (także i w tym przypadku bilet będzie droższy o 2 zł na Podolance, o 1 zł na Jagiellonce). Między 20.00 a 21.30 ustalono trzecią strefę czasową, miłośnicy wieczornego pływania zaoszczędzoną złotówką wydadzą już zapewne na inny cel niż bilet na basen.

Cennik dotyczy klientów indywidualnych (np. nie odnosi się do wejść dla szkół, gdyż tu nie wprowadzono zmian). Podtrzymano ulgi (np. dla osób niepełnosprawnych lub dla weteranów).

Basen przy Kobylińskiego

Obecnie obowiązują ceny biletów: normalny 7 zł, ulgowy 4 zł. Zdecydowano się na obniżenie cen o złotówkę w ciągu całego tygodnia, i to zarówno biletów normalnych, jak i ulgowych.

Korty tenisowe

Na Stadionie Miejskim płocczanie płacą teraz 5 zł za wypożyczenie rakiety lub 2,5 zł w przypadku dzieci, osób do 25 lat, emerytów (należy pokazać legitymację). Za przyjemność gry w tenisa na odkrytym korcie tenisowym przez 50 min. trzeba zapłacić 20 zł (jeśli przysługuje ulga – 10 zł). Można także wykupić karnet za 180 zł (karnet ulgowy 90 zł). Osoba niepełnosprawna zapłaci 1 zł, jej opiekun również.

Ceny i w tym przypadku zróżnicowano w zależności od godziny korzystania z kortu:

Bieg Europejski

Do zawodów, które odbędą się 14 maja, zgłosiło się już niemal 280 osób, w tym osoby z całej Polski, a nawet z Ukrainy. Na linii startu nie zabraknie płocczan. Dla każdego uczestnika przewidziano pakiety startowe składające się z koszulki, napoju izotonicznego i numeru startowego (będzie też chip). Najlepsi otrzymają nagrody ufundowane przez sponsorów, pozostali medale, można liczyć na posiłek regeneracyjny i wodę, aby ugasić pragnienie po przebyciu 5 km (start i meta przy Orlen Arenie, Łukasiewicza – Długa – Kobiałka – Łukasiewicza).

- W trakcie zawodów odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz trenera MMKS Jutrzenka Płock, Przemysława Chudzickiego – zapowiedział Jeżewski.

Do 11 maja opłata startowa wynosi 50 zł, później rejestracja będzie możliwa wyłącznie w biurze zawodów. Oczywiście zgłaszać się do zawodów mogą również młodsi płocczanie (udział bezpłatny). Maluchy do lat 8 pokonają dystans około 100 metrów, starsi w wieku od 9 do 14 lat pobiegną dookoła Orlen Areny (600 metrów). Na pamiątkę otrzymają medale, a najszybsi wrócą do domu z pucharem.

Karta abonamentowa

Po połączeniu dwóch jednostek budżetowych, MZOS-u i Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Orlen Arena, zapadła decyzja o wprowadzeniu jednej karty abonamentowej. Taka karta może przydać się użytkownikom wszystkich trzech miejskich pływalni i siłowni Arena. Dotyczy także Stadionu Miejskiego. Na początek przewidziano 10 usług, m. in. siłownię, pływanie, aerobik w wodzie, tenis ziemny i zumbę dla dzieci. W planach są kolejne usługi i program partnerski. Jednocześnie stare karty nie tracą ważnością, chociaż będą sukcesywnie wymieniane (nowe zachowają ważność przez okres 24 miesięcy). Za kartę zapłacimy 100 (wartość doładowania: 100 zł) lub 200 zł( wartość doładowania: 250 zł).  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE