Reklama

Reklama

Zmiany na najwyższym szczeblu władzy? Jacek Terebus bliski odejścia ze stanowiska

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Zmiany na najwyższym szczeblu władzy? Jacek Terebus bliski odejścia ze stanowiska  - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, Jacek Terebus - zastępca prezydenta miasta ds. rozwoju i inwestycji - złożył rezygnację z pracy, choć nie została jeszcze przyjęta.

Reklama

Jacek Terebus stanowisko zastępcy prezydenta ds. rozwoju i inwestycji objął pod koniec 2014 roku. Wcześniej, od 2011 roku, był pełnomocnikiem prezydenta ds. inwestycji strategicznych. Wiele wskazuje na to, że w połowie 2021 roku ustąpi ze stanowiska. Według naszych informacji Rezygnacja została złożona na ręce Andrzeja Nowakowskiego w tym tygodniu, ale jeszcze nie została przyjęta.

- Jacek Terebus nadal jest moim zastępcą ds. rozwoju i inwestycji - ucina zapytany o sprawę prezydent. 

Jak można usłyszeć w ratuszu, Nowakowski nie ma zastrzeżeń do swojego podwładnego. Panowie często występują razem publicznie, to Terebus tłumaczy najczęściej zawiłości techniczne inwestycji podczas wystąpień publicznych. Sprawdził się także w wyborach - w 2018 roku był "jedynką" na Międzytorzu i zdobył 2313 głosów. To drugi wynik w mieście, tuż po Wioletcie Kulpie. 

- Złego słowa na niego nie powie - usłyszeliśmy. 

Poza tym miasto prowadzi przecież kilka poważnych inwestycji - przy Łukasiewicza 34 powstaje nowy stadion, władze coraz bardziej przymierzają się też do budowy sali koncertowej. Jest też kwestia rozbudowy ul. Wyszogrodzkiej i wiele innych, mniejszych inwestycji, które nadzorował pion Jacka Terebusa. Pion, który w ostatnich dniach został nadszarpnięty.

Powody decyzji? 

Dlaczego Terebus zdecydował się na taki krok? Skoro nie ma zastrzeżeń do pracy, a inwestycje przebiegają poprawnie, można podejrzewać konflikt personalny. Kilkanaście dni temu informowaliśmy o odejściu Anety Pomianowskiej-Molak z ratusza. Pod koniec maja została wiceprezeską Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Jako oficjalny powód zostało podane nowe zadanie spółki - zachęcenie młodych płocczan do zamieszkania w centrum miasta. Być może jest w tym część prawdy, ale w ratuszu można usłyszeć, że atmosfera gęstniała. Warto podkreślić, że Pomianowska-Molak w urzędzie miasta była prawą ręką Terebusa. 

Jeśli wiceprezydent w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin będzie podtrzymywał swoją decyzję, Andrzej Nowakowski nie będzie miał wyboru i w przyszlym tygodniu po prostu przyjmie rezygnację. Pytanie kto mógłby objąć takie stanowisko. 

Nie udało nam się dziś skontaktować z Jackiem Terebusem. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy