Reklama

Zmiany księży. Zobacz, czy w Twojej parafii

Opublikowano:
Autor:

Zmiany księży. Zobacz, czy w Twojej parafii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku płocka Kuria poinformowała o zmianach, które czekają parafie w diecezji płockiej. W samym Płocku pozmienia się w ośmiu parafiach.

Jak co roku w sierpniu płocka Kuria poinformowała o zmianach, które czekają parafie w diecezji płockiej. W samym Płocku pozmienia się w ośmiu parafiach.

Kanclerz płockiej Kurii, ks. Mirosław Milewski poinformował o rotacjach w diecezji płockiej. Zmiany nie ominą też płockich parafii: księża z aż ośmiu parafii zostaną 21 sierpnia przeniesieni do innych miejscowości diecezji, a na ich miejsce przyjdą nowi. I tak:

- w parafii św. Krzyża na Podolszycach Północ - parafia pożegna się z dwoma kapłanami - ks. Robert Mazurowski przenosi się do Dzierżenina, natomiast ks. Wojciech Nikodymczuk - do Pomiechowa. Ich miejsce zajmą ks. Jacek Prusiński, dotąd pracownik Muzeum Diecezjalnego w Płocku oraz ks. Mirosław Wółkiewicz, do tej pory wikariusz parafii św. Rocha w Radzanowie n. Wkrą.

- w parafii Matki Bożej Fatimskiej na Międzytorzu - na miejsce dwóch duchownych - ks. Piotra Chojnowskiego, który przenosi się do Dobrzynia n. Drwęcą, oraz ks. Piotra Paradowskiego, który został przeniesiony do Przasnysza, przyjdą ks. Marcin Stankiewicz oraz ks. Jarosław Jakubowski z Gostynina.

- w parafii św. Józefa na Cholerce - na miejsce ks. Marka Piątkiewicza, który został wikariuszem w Ciechanowie, przyjdzie ks. Łukasz Kubisiak, do tej pory wikary w Żurominie.

- w parafii św. Wojciecha na Podolszycach Południe - ks. Ireneusz Cielicki, wikary z tej parafii, został mianowany administratorem parafii św. Maksymiliana Kolbego w Gąsocinie, jego miejsce zajmie ks. Leszek Smoliński, który przyjedzie z Lipowca.

- w parafii św. Benedykta na Radziwiu - ks. Robert Kamiński odchodzi do Pniewa.

- w parafii św. Jadwigi Królowej - ks. Andrzej Żywiałowski przenosi się do parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, natomiast w płockiej parafii zastąpią go ks. Marek Michalski, dotąd wikariusz w Sońsku oraz ks. Ryszard Raczkowski, który przyjedzie z Nowego Dworu Mazowieckiego.

- w parafii katedralnej - do kapłanów z katedry dołączy ks. Michał Piekarski, dotąd wikariusz par. pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n. Drwęcą

- w parafii św. Jakuba Apostoła w Imielnicy - ks. Grzegorz Ślesicki z tej parafii zostanie przeniesiony do Lubowidza . Do pomocy duszpasterskiej w tej parafii został skierowany Ks. Marek Czajkowski.

Przypomnijmy, że niedawno zmienili się również proboszczowie w dwóch ważnych płockich parafiach - w katedrze i na Stanisławówce, czytaj:

Zmiany na Stanisławówce. Nowy proboszcz


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE