Reklama

Zmiana na stanowisku skarbnika w Ratuszu

Opublikowano:
Autor:

Zmiana na stanowisku skarbnika w Ratuszu  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na najbliższej sesji rady miasta radni podejmą uchwałę w sprawie odwołania dotychczasowego skarbnika miasta Płocka. Funkcję jak do tej pory pełniła przez blisko dwadzieścia lat Barbara Szurgocińska. Kto ją zastąpi?

Na najbliższej sesji rady miasta radni podejmą uchwałę w sprawie odwołania dotychczasowego skarbnika miasta Płocka. Funkcję jak do tej pory pełniła przez blisko dwadzieścia lat Barbara Szurgocińska. Kto ją zastąpi?

Jak poinformował Ratusz, Barbara Szurgocińska złożyła pisemną rezygnację tuż przed świętami Bożego Narodzenia jeszcze w zeszłym roku. Swoją decyzję tłumaczyła zamiarem przejścia na emeryturę. Formalne odwołanie Barbary Szurgocińskiej miałoby nastąpić z końcem marca. Zastąpi ją na tym stanowisku Wojciech Ostrowski.

Barbara Szurgocińska z samorządem jest związana od 1977 roku. Funkcję skarbnika miasta objęła w 1995 roku. Od tego momentu dokonała kilku emisji obligacji komunalnych, m. in. w 2000 i 2004 roku. Aktywa wykorzystano na realizację inwestycji miejskich, natomiast w 2013 roku miały na celu zapewnienie stabilności finansowej miasta. Bronisław Komorowski odznaczył ją w 2010 roku Medalem Złotym za długoletnią służbę, natomiast prezydent Płocka Medalem Laude Probus.

Wojciech Ostrowski, który ją zastąpi, swoje pierwsze zawodowe kroki stawiał w Petrochemii Płock S.A., a następnie już w PKN Orlen w dziale finansowym jako zastępca, później już jako kierownik i zastępca dyrektora biura zarządzania finansami. W 2007 roku objął funkcję wiceprezesa zarządu ds. finansowych w Unipetrol, po czym został wiceprezesem zarządu ds. finansowych w Polskiej Grupie Energetycznej S. A. W płockim Ratuszu zatrudniono go na stanowisku doradcy w 2014 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE