Reklama

Złodzieje ruszają na łowy. Nie daj się okraść w taki sposób!

Opublikowano:
Autor:

Złodzieje ruszają na łowy. Nie daj się okraść w taki sposób!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za kilka dni Wszystkich Świętych, ale już wcześniej wiele osób kupuje znicze, kwiaty, jedzie na groby najbliższych, by posprzątać. Jednocześnie to niewątpliwa okazja dla złodzieja. - W tym okresie złodzieje nie próżnują i wykorzystują każdą okazję do kradzieży, również na cmentarzu - przypomina policyjny rzecznik, Krzysztof Piasek.

Za kilka dni Wszystkich Świętych, ale już wcześniej wiele osób kupuje znicze, kwiaty, jedzie na groby najbliższych, by posprzątać. Jednocześnie to niewątpliwa okazja dla złodzieja. - W tym okresie złodzieje nie próżnują i wykorzystują każdą okazję do kradzieży, również na cmentarzu - przypomina policyjny rzecznik, Krzysztof Piasek.

Każdego roku pod koniec października wiele osób odwiedza cmentarze, aby uporządkować groby swoich najbliższych. Podczas robienia porządków nie wszyscy jednak pamiętają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, co kończy się kradzieżą torebek, portfeli czy też telefonów.

Co zrobić, abyśmy nie byli stratni? Przede wszystkim nie zapominajmy, że rabuś czeka na okazję i lepiej nie kusić losu. Dlatego też nie zabierajmy  ze sobą na cmentarz więcej pieniędzy, niż jest to absolutnie potrzebne. Nie nośmy również dokumentów, pieniędzy, kluczy czy przedmiotów wartościowych w reklamówkach lub otwartych dużych kieszeniach odzieży. Portmonetki, portfele, telefony i karty bankomatowe, a także klucze lepiej schować w zamykanej wewnętrznej kieszeni ubrania. Policjanci radzą, aby w autobusie komunikacji publicznej torebkę lub plecak mieć zawsze przed sobą i trzymać je w dłoni. Pozostawienie przy nagrobkach swojego mienia bez należytego nadzoru to znakomita okazja dla złodzieja. Czasem wystarczy chwila nieuwagi np. oddalenie się od miejsca pochówku po wodę do kwiatów lub odejście ze śmieciami do kosza, aby stać się ewentualną ofiarą kradzieży. Ostrożność należy zachować również podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. W miarę możliwości unikajmy ścisku i przygodnie poznanych osób (w tym przypadku dobrze jest stosować zasadę ograniczonego zaufania).  

- Zachowanie powyższych zasad może uchronić przed przykrymi zdarzeniami, w wyniku których można stracić cenne przedmioty lub nawet pieniądze - dodaje Krzysztof Piasek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE