Reklama

Źle zaparkowane hulajnogi niektórych irytują. Są tacy, dla których są przeszkodą

Opublikowano:
Autor:

Źle zaparkowane hulajnogi niektórych irytują. Są tacy, dla których są przeszkodą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilku miesięcy płocczanie mogą korzystać z elektrycznych hulajnóg. W przeciwieństwie do rowerów miejskich, te jednoślady nie mają swoich stałych miejsc postojowych, a często użytkownicy pozostawiają je gdzie popadnie.

Od kilku miesięcy płocczanie mogą korzystać z elektrycznych hulajnóg. W przeciwieństwie do rowerów miejskich, te jednoślady nie mają swoich stałych miejsc postojowych, a często użytkownicy pozostawiają je gdzie popadnie. 

System elektrycznych hulajnóg jest zorganizowany zupełnie inaczej, niż system roweru miejskiego. W przypadku tego drugiego jest po prostu kilkadziesiąt stacji, a jeśli użytkownik chce zakończyć przejażdżkę, musi odstawić rower do jednej z nich. Hulajnogi mają po prostu wyznaczone w mieście strefy, które pokrywają większość głównych ulic w mieście. Jeśli użytkownik chce przerwać jazdę, po prostu zostawia hulajnogę w strefie. 

Płocczanom nie pozostało nic innego, jak przyzwyczaić do widoku hulajnóg na ulicach i chodnikach. Niektóre są "zaparkowane" dyskretnie, z boku. Niektóre wprost przeciwnie - niechlujnie rzucone gdzieś w trawnik lub pozostawione na środku ścieżki rowerowej. 

Wczoraj wykonaliśmy zdjęcie hulajnogi, która przeszkadzała rowerzystom. Przy skrzyżowaniu ulic Wyszogrodzkiej i Granicznej gromadzą się rowerzyści, którzy muszą czekać kilkadziesiąt sekund na zmianę światła. Ścieżka jest dość wąska, więc muszą uważać, żeby nie doszło do kolizji. Ciasno bywa i bez dodatkowych utrudnień, a tu trzeba było wymijać jeszcze pozostawioną na środku hulajnogę. 

Dziś apel o rozsądek przy pozostawianiu hulajnóg zaapelował rzecznik osób niepełnosprawnych. 

- Zwracam się do Państwa z apelem, aby korzystając z tych urządzeń mieli Państwo na uwadze także potrzeby pieszych. Zdarza się, że hulajnogi są pozostawiane na środku chodnika, co powoduje utrudnienia dla wszystkich przechodniów, a dla osób z dysfunkcją wzroku stanowi szczególne zagrożenie. Dla osób niewidomych czy słabowidzących taka nagła przeszkoda może być bardzo niebezpieczna. Dlatego bardzo proszę o pozastawianie hulajnóg na skraju chodnika. Jestem przekonany, że wszystkim nam zależy na tym, aby wspólna przestrzeń była bezpieczna i przyjazna dla każdego - apeluje Tomasz Gorczyca, rzecznik osób niepełnosprawnych w Płocku. 

W regulaminie użytkowania hulajnóg są krótko opisane "zasady dobrego parkowania". Wypada, żeby wszyscy potrafili się do nich zastosować. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE