Reklama

Zła jakość powietrza. Lepiej, aby niektórzy nie wychodzili z domu

Opublikowano:
Autor:

Zła jakość powietrza. Lepiej, aby niektórzy nie wychodzili z domu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostrzeżenie I stopnia ogłoszone przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego dotyczy mieszkańców całego województwa mazowieckiego. Kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze osoby z astmą, chorobami alergicznymi skóry, oczu i chorobami krążenia oraz osoby ze skłonnościami do infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych powinny być bardziej ostrożne i unikać wychodzenia na zewnątrz.

Ostrzeżenie I stopnia ogłoszone przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego dotyczy mieszkańców całego województwa mazowieckiego. Kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze osoby z astmą, chorobami alergicznymi skóry, oczu i chorobami krążenia oraz osoby ze skłonnościami do infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych powinny być bardziej ostrożne i unikać wychodzenia na zewnątrz.

Podwyższone wartości dotyczą pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10.

- Główną przyczyną podwyższonych wartości jest komunikacja, w tym wtórne pylenie z ulic i emisja spalin - czytamy w komunikacie. - Wystąpią również warunki meteorologiczne sprzyjające takiej sytuacji (słaby wiatr, wyż, zamglenia). Prognozuje się utrzymywanie podwyższonych stężeń pyłu, jednakże nie przewiduje się przekroczenia poziomu informowania oraz alarmowego, który mógłby powodować negatywne skutki zdrowotne - a dodajmy, ze w przypadku pyłu PM 2,5 chodzi o kaszel, trudności z oddychaniem, podrażnienia górnego odcinka dróg oddechowych.

Zalecane są jednak środki ostrożności: - W przypadku wystąpienia podwyższonych stężeń należy ograniczyć czas przebywania na powietrzu, zwłaszcza przez kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze oraz przez osoby z astmą, chorobami alergicznymi skóry, oczu i chorobami krążenia, oraz osoby ze skłonnościami do infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE