Reklama

Zielony Jar: nowe lodowisko i parking

Opublikowano:
Autor:

Zielony Jar: nowe lodowisko i parking - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na niezagospodarowanej łące na Zielonym Jarze ma powstać nie tylko skwerek z fontanną, ale także parking i czynne zimą lodowisko.

Na niezagospodarowanej łące na Zielonym Jarze ma powstać nie tylko skwerek z fontanną, ale także parking i czynne zimą lodowisko.

Chodzi o niezagospodarowany i nieco zaniedbany teren między blokami przy ul. Armii Krajowej, Jarem Rosicy i Batalionu Parasol. Od lat między mieszkańcami Zielonego Jaru dotyczyła się dyskusja, co powinno tam powstać. Wszyscy byli zgodni tylko co do tego, że szkoda, by rozległa łąka ze zniszczonymi bramkami wyznaczającymi prowizoryczne boisko stała nieużytkowana przez kolejne lata.

Wreszcie stanęło na tym, że powstanie tam miejsce dla mieszkańców w różnym wieku. Jak już pisaliśmy, całość będzie składała się z kilku odrębnych części - znajdzie się tam m.in. placyk z ławeczkami w cieniu drzew, zadaszony miniteateatrzyk, fontanna, a także plac zabaw z huśtawkami i domkiem, ogrodzone wielofunkcyjne boisko i ścieżki spacerowe. Wszystko to zajmie jednak tylko część tego terenu. Co z drugą, tą bliżej bloków przy Batalionu Parasol?

Luźną koncepcją było stworzenie na niezagospodarowanej części terenu parkingu dla samochodów mieszkańców okolicznych bloków. Teraz pomysł nabrał rumieńców - Ratusz rozstrzygnął przetarg na projekt i kosztorys parkingu, a także lodowiska, które zimą (od grudnia do marca) ma zajmować część parkingu. Poza miejscami postojowymi i potrzebnymi do montażu rozbieralnego lodowiska wraz z osprzętem chłodniczym przyłączami, trzeba będzie zbudować oświetlenie, a także chodnik wzdłuż ul. Batalionu Parasol łączącego się z chodnikiem przy Armii Krajowej.

W szranki w przetargu na projekt stanęło sześciu oferentów. Rozpiętość cen była ogromna od blisko 26 tys. zł, które zaproponowała firma Inter Garten z Lublina aż po 85 tys. zł, które chciał za projekt płocki architekt Piotr Gryszpanowicz. Za najkorzystniejszą uznano najtańszą propozycję, czyli ofertę z Lublina. Na opracowanie dokumentacji projektant ma czas do końca listopada br.

Fot. Małgorzata Rostowska / Portal Płock

Wizualizacje terenu zobacz tutaj:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE