Reklama

Reklama

Zgorzelski o wyborach w Drobinie: Kampania oparta na nachalnej propagandzie nie zdała egzaminu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zgorzelski o wyborach w Drobinie: Kampania oparta na nachalnej propagandzie nie zdała egzaminu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Krzysztof Wielec, kandydat PSL-u na burmistrza Drobina, pokonał w wyborach Grzegorza Szykulskiego z PiS. Ludowcy zadedykowali ten sukces Andrzejowi Samorajowi, tragicznie zmarłemu byłemu włodarzowi miasta i gminy. – Andrzeju, wykonaliśmy zadanie - mówił Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu RP.

Reklama

Wybory w Drobinie były zacięte. Jak już pisaliśmy, kandydat ludowców  wygrał różnicą ośmiu głosów - 1643 Wielec,  1635 Szykulski. 

- Cały ten trwający czas kampanii wyborczej, który trwał blisko rok, poświęcamy świętej pamięci Andrzejowi Samorajowi - mówił Zgorzelski. - Mamy w gminie Drobin wspaniałego burmistrza, który kocha ludzi i wie jak rozwiązywać ich problemy - przekonywał. 

Zdaniem Zgorzelskiego, wybory w Drobinie to jeden z elementów walki pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a PSL-em. 

- To pokazuje, że ciężka praca daje efekty. Kampania oparta na tekturkach wożonych od miasta do miasta oraz z gminy do gminy i nachalnej propagandzie musi zakończyć się klęską – stwierdził podczas konferencji. - Myślę, że wkrótce będziemy mogli oddychać pełną piersią jeśli chodzi o demokrację w naszym kraju - podsumował.

Sukcesu Krzysztofowi Wielcowi gratulował też Mariusz Bieniek, starosta płocki, który był jednocześnie szefem sztabu kandydata ludowów.

- To doskonały wybór. Nareszcie w Drobinie wygrało prawo i sprawiedliwość a nie PiS – stwierdził Bieniek. – Nie zrobiliśmy żadnej negatywnej kampanii, nie naruszyliśmy też dobrych zasad - mówił.

Za wszelkie oddane głosy dziękował również nowy burmistrz Drobina, który zapowiedział jeszcze bardziej wytężoną pracę na rzecz mieszkańców. 

- Chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom za głosy – mówił Wielec. – Pracuję w urzędzie od 35 lat i znam dokładnie teren miasta i gminy oraz ludzi, z którym współpracuję. Przez ten czas mogłem poznać ich wszystkich. Dziś otrzymuję największą nagrodę za moją ciężką pracę – stwierdził na zakończenie.

Przypomnijmy, to już kolejne wybory na to stanowisko. Pierwsze odbyły się 13 września 2020 roku, po tragicznej śmierci Andrzeja Samoraja, dotychczasowego burmistrza. Zostały one jednak unieważnione decyzją sądu. Wyznaczono termin nowych wyborów – na 9 maja. Nie doszły one jednak do skutku przez złą sytuację epidemiologiczną w kraju. Ostatecznie wybory przeprowadzono w minioną niedzielę, 13 czerwca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy