Reklama

Zgorzelski: Miałem sen, wynik dwucyfrowy. Struzik: 13 proc.

Opublikowano:
Autor:

Zgorzelski: Miałem sen, wynik dwucyfrowy. Struzik: 13 proc. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Płocku odbyło się podsumowanie kampanii wyborczej PSL - Koalicji Polskiej w okręgu płocko - ciechanowskim. Gościem spotkania był europoseł Jarosław Kalinowski.

W Płocku odbyło się podsumowanie kampanii wyborczej PSL - Koalicji Polskiej w okręgu płocko - ciechanowskim. Gościem spotkania był europoseł Jarosław Kalinowski. 

Konferencję poprowadził poseł Piotr Zgorzelski, kandydujący także w niedzielnych wyborach do Sejmu. 

- Obiecujemy, że po wyborach, jeżeli obywatele powierzą nam mandat współrządzenia krajem, Polska będzie państwem przyjaznym obywatelom, bez wojen ideologicznych, bez zaglądania ludziom za firanki. Jesteśmy partią centrum, która odwołuje się do ważnych wartości dla wszystkich Polaków - podkreślił Zgorzelski. 

W Hotelu Starzyński był m.in. Jarosław Kalinowski, poseł do Parlamentu Europejskiego. 

- Nasz drużyna jest najlepsza - rozpoczął Kalinowski. - I najlepszy kandydat do Senatu. Bo czy jest ktoś w Polsce kto ma takie doświadczenie jak Waldemar Pawlak? Nie ma. 

Europoseł zapewniał, że zrobi wszystko, by w kolejnym budżecie Unii pieniędzy dla Polaków, w tym dla rolników, nie było mniej niż obecnie. Wspomniał, że dopłaty rolnicze to połowa dochodu zajmujących się pracą na roli. Zapewnił, że - wbrew temu co się mówi po stronie PiS - jest bardzo życzliwie nastawiony do kandydatury Janusza Wojciechowskiego z PiS, który został unijnym komisarzem ds. rolnictwa.

- Nie blokowałem naszego kandydata, a na dowód tego, że starałem się go wspierać niech świadczy informacja, że sam mi dziękował za dobre słowo. Ja mu dwa tygodnie przed przesłuchaniem powiedziałem, jakie pytania będzie miał zadane na przesłuchaniu - przekonywał Kalinowski. - Skoro jesteśmy atakowani w tym kontekście, to znaczy że nas się obawiają, że nasze notowania rosną.

Poseł Zgorzelski skomentował z przekąsem:

- Widać, że w Brukseli PiS dziękuje tak, a w Warszawie już inaczej. Ale do tego już się przyzwyczailiśmy.

Marszałek Adam Struzik, wiceprezes PSL alarmował, że jednym z największych wyzwań to dalsze utrzymanie samorządności w Polsce i procesy decentralizacji.

- Niestety partia rządząca chce decydować o wszystkim. Przykład? Choćby wprowadzenie Prawa Wodnego i oddanie strukturom rządowym wszystkiego: od najmniejszego strumyka w gminie po Wisłę i Odrę - ubolewał marszałek. 

Pomysły prezesa PiS, by podzielić Mazowsze, Struzik uznaje za niewyobrażalnie szkodliwe.

- Jeśli ktoś chce to przeprowadzić naprawdę, to zaszkodzi przede wszystkim tej części Mazowsza, która może uzyskać wsparcie tylko dlatego, że większość naszego dochodu pochodzi z obszaru metropolitarnego i z Warszawy - tłumaczył Adam Struzik. - Tego typu pomysły prowadzą do rozwarstwienia województwa i konfliktów, gdzie mają być choćby stolice nowych województw.

Były premier Waldemar Pawlak kandyduje do Senatu, obecnie szefuje OSP w Polsce.

- Rola Senatu jest niedoceniana, a ma on możliwość skutecznie kontrolować ustawodawstwo, przyjmowane przez Sejm - mówi Pawlak. - Do Sejmu mamy tu drużynę, prezentująca lokalne społeczności. Parlamentarzyści potrzebni są na miejscu na co dzień. I jeszcze jedno: gdy rządzi jedna partia, to jest to bardzo groźne dla Polski. Bo taka partia popełnia błędy.

Szefem sztabu wyborczego PSL - Koalicja Polska w okręgu płocko-ciechanowskim jest Lech Dąbrowski, przewodniczący Rady Powiatu Płockiego.

- Chcemy Państwo złożyć ofertę, dajemy ludzi dobrych, najlepszych działaczy, sprawdzonych, gwarantowanych. My jesteśmy partią demokratyczną, wiemy, jaki kierunek nadać polskiej polityce. Jesteśmy obecnie w centrum, to decyzja całej partii - zapewniał Dąbrowski. - Sprawiliśmy, że polskie rolnictwo zrobiło wielki krok naprzód. A teraz w rolnictwie jest wielki bałagan! Rolnicy, zastanówcie się, komu powierzyć swój los.

Tomasz Kominek, płocki radny, kandydat na posła, zapraszał płocczan do pójścia na głosowanie i postawienie na ludzi związanych z tym miastem.

- Liczę, że w parlamencie znajdzie się mocna reprezentacja Płocka, by postał klub poselski wszystkich posłów z tego miasta - zaznaczył Kominek. 

Jakie poparcie zdobędzie PSL - Koalicja Polska? 

- Wybierzmy lepszą zmianę! Wyśniła mi się "jedynka" dla PSL na liście, mam na to świadków. A teraz wyśnił mi się wynik dwucyfrowy w wyborach - mówił Zgorzelski. 

Marszałek Struzik uzupełnił:

- 13 września o godz. 13 wylosowaliśmy tą "jedynkę". Wtedy powiedziałem, że celem jest 13 proc. i wspomnicie moje słowa!

A Zgorzelski zakończył:

- Zwłaszcza, że 13 października jest dzień ratownictwa medycznego, więc ratujmy Polskę!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE