Reklama

Zgłosił przestępstwo, którego nie było

Opublikowano:
Autor:

Zgłosił przestępstwo, którego nie było - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pewien płocczanin zgłosił rozbój i kradzież wartego 2 tys. zł telefonu. Policjanci nie dali się nabrać - żadnego rozboju nie było.

Pewien płocczanin zgłosił rozbój i kradzież wartego 2 tys. zł telefonu. Policjanci nie dali się nabrać - żadnego rozboju nie było.

W kwietniu 30-latek zgłosił się na komisariat na Podolszycach i opowiedział o nieznanych sprawcach, którzy napadli na niego i ukradli mu komórkę wartą 2 tys. zł. - Mężczyzna dość wiarygodnie opisywał całe zdarzenie, ale policjanci, którzy rozpoczęli pracę w tej sprawie, dokonali wielu ustaleń, z których wynikało, że wersja przedstawiona przez domniemanego pokrzywdzonego nie bardzo pokrywa się z ustaleniami - relacjonuje rzecznik policji, Krzysztof Piasek.

Na początku czerwca, podczas ponownego przesłuchania mężczyzny, prawda wyszła na jaw - zgłoszenie rozboju miało być sposobem na uzyskanie odszkodowania za telefon, który pro prostu zgubił. - Powiadomienie policji o niepopełnionym przestępstwie również jest przestępstwem, dlatego też policjanci przekazali materiały z przeprowadzonych ustaleń do prokuratury - informuje oficer prasowy. - Za powiadomienie o niepopełnionym przestępstwie w Kodeksie Karnym przewidziana jest kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE