Reklama

Zginęły 2 osoby a 6 zostało poszkodowanych

Opublikowano:
Autor:

Zginęły 2 osoby a 6 zostało poszkodowanych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas majowych dni wolnych na drogach powiatu i Płocka doszło do zdarzeń drogowych, w których śmierć poniosły dwie osoby. Policja apeluje o więcej rozwagi i ostrożności.

Podczas majowych dni wolnych na drogach powiatu i Płocka doszło do zdarzeń drogowych, w których śmierć poniosły dwie osoby. Policja apeluje o więcej rozwagi i ostrożności.

Tegoroczne działania policji związane z majowym weekendem trwały ponad tydzień. W ramach działań, na drogach było więcej niż zazwyczaj patroli ruchu drogowego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na  wykroczenia, które należą do szczególnie niebezpiecznych i mogą przyczynić się do powstania zdarzeń drogowych – również tych tragicznych.

- W tym roku podczas weekendu pogoda sprzyjała podróżowaniu, co niestety powodowało, że kierowcy chętniej wciskali pedał gazu w swoich samochodach - mówi Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy KMP. - Wysokie temperatury na zewnątrz powodowały również zmęczenie kierowców w samochodach i opóźnione reakcje kierowców na pojawiające się sytuacje na drogach. Kolejne utrudnienia, to wzmożony ruch pojazdów i związane z tym korki na ulicach i drogach, powodujące frustrację kierowców i w konsekwencji nieprzemyślane, niebezpieczne manewry na drogach.

Wszystkie te czynniki powodowały, że mimo dobrych warunków atmosferycznych, warunki ruchu na drogach już do tak dobrych nie należały. Policyjne statystyki z całego kraju nie są optymistyczne. W Płocku i powiecie płockim doszło do 7 wypadków drogowych i 55 kolizji. W wypadkach zginęły 2 osoby a 6 zostało rannych. Funkcjonariusze ujawnili 11 nietrzeźwych kierujących.

Do pierwszego tragicznego zdarzenia doszło w dniu 30.04. w miejscowości Karwosieki Cholewice, na drodze powiatowej. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem dostawczym renault master wyprzedzał w rejonie skrzyżowania rowerzystę, który skręcał w lewo. W wyniku tego manewru rowerzysta został uderzony przez samochód i zginął na miejscu.

Drugie zdarzenie miało miejsce pierwszego maja w Karsach, w gm. Drobin, na drodze gminnej. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem audi, na łuku drogi zjechał z tej drogi i uderzył w drzewo. Kierowca został przewieziony do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł.

- Policjanci apelują do wszystkich użytkowników drogi o rozwagę i przestrzeganie zasad ruchu drogowego - kontynuuje rzecznik. -  Funkcjonariusze przypominają również, że prowadzenie pojazdu z niebezpieczną prędkością lub pod wpływem alkoholu oraz nieprawidłowo wykonywane manewry i wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, to główne przyczyny zdarzeń drogowych, w których bardzo często giną ludzie.

Każda śmierć na drodze to przede wszystkim tragedia dla najbliższej rodziny, podkreśla Krzysztof Piasek, ale jest to również dożywotni wyrok dla sprawcy wypadku śmiertelnego, który każdego dnia będzie budził się ze świadomością, że przez swoją bezmyślność na drodze spowodował śmierć innej osoby.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE