Reklama

Zespół taneczny Somogy dołącza do Vistula Folk Festival

Opublikowano:
Autor:

 Zespół taneczny Somogy dołącza do Vistula Folk Festival  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Vistula Folk Festival to najstarszy w naszym kraju festiwal folklorystyczny, który odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia w Płocku. Swój przyjazd zapowiedziały już zespoły z Ukrainy i Republiki Południowej Afryki i Węgry.

Vistula Folk Festival to najstarszy w naszym kraju festiwal folklorystyczny, który odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia w Płocku. Swój przyjazd zapowiedziały już zespoły z Ukrainy i Republiki Południowej Afryki i Węgry.

[ZT]19624[/ZT]

Somogy Dance Ensemble to węgierska grupa folklorystyczna powstała w 1949 roku. Nazwa zespołu pochodzi od komitatu Somogy w regionie Transdanubia w południowo-zachodnich Węgrzech. 

Młoda generacja wykonawców zespołu składa się z tancerzy ludowych z Egyptüd Árpád Art Educational Institution, która obecnie kształci blisko 300 uczniów. Praca artystyczna grupy polega na poznawaniu i prezentowaniu autentycznych węgierskich tańców ludowych, a także na tworzeniu tematycznych choreografii. Repertuar grupy to tańce i muzyka wywodzące się z różnorodnych, bogatych kultur wielu małych regionów Basenu Karpackiego.

Zespół Tanecznego Somogy został wielokrotnie uznany przez najważniejsze profesjonalne jury węgierskie za "wybitny" i wielokrotnie reprezentował kulturę węgierską w Europie, Azji czy Afryce.

Wszystkim choreografiom towarzyszy muzyka folklorystyczna wykonywana na żywo przez zespół Somogy Band. Oprócz akompaniowania grupie tanecznej, muzycy aranżują sale koncertowe, a także prowadzą wykłady. Niektórzy członkowie są wykwalifikowanymi nauczycielami muzyki ludowej.

Warto nadmienić, że podczas swoich występów i koncertów, zespół wykorzystuje różnorodne instrumenty: skrzypce, skrzypce Stroha, altówkę, kontrabas, dudy, cytrę, lutnię, lirę, harfę szczękową, tamburę, hit gardon, tapan czy przeróżne flety pasterskie.

Zespół Taneczny Somogy jest członkiem Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (CIOFF).

Więcej informacji na stronie organizatora wydarzenia Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE