Reklama

Ze śmieciami... do lasu. Tak niektórzy dbają o stan zieleni [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Ze śmieciami... do lasu. Tak niektórzy dbają o stan zieleni [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do lasu warto się wybrać na spacer czy na grzyby, ale z pewnością nie po to, aby oglądać porozrzucane odpadki. Zostawianie śmieci w lesie nie świadczy najlepiej o kulturze i dbałości o dobro wspólne.

Do lasu warto się wybrać na spacer czy na grzyby, ale z pewnością nie po to, aby oglądać porozrzucane odpadki. Zostawianie śmieci w lesie nie świadczy najlepiej o kulturze i dbałości o dobro wspólne.

Wiele mówi się o braku zieleni na terenie miasta, a wypadałoby zacząć od dbałości o to, co już jest i nie tworzyć śmietniska z terenów pokrytych roślinnością. Do miejskiego radnego Tomasza Kominka ostatnio zgłosiła się mieszkanka z prośbą o interwencję po jednym ze spacerów, który nie zakończył się miłymi wrażeniami estetycznymi w zakresie czystości terenów leśnych.

- Na terenie zrobiono dzikie wysypisko śmieci. Na żywo wygląda to znacznie gorzej niż na zdjęciach - zapewniał radny.

Przysłał nam kilka zdjęć. Równocześnie napisał interpelację, w której zwrócił się o poprawę stanu czystości lasu w obrębie osiedla Radziwie ze szczególnym uwzględnieniem skraju lasu przy ulicach: Zielona, Teligi, Kapitańska, itd.

Z początku, z racji tablicy, można było sądzić, że teren podlega Nadleśnictwu Łąck, skontaktowaliśmy się więc z Nadleśnictwem. Tam przyznali, że takie interwencje odnośnie czystości terenów leśnych zdarzają się coraz częściej. Następnego dnia z samego rana leśniczy sprawę zweryfikował i stwierdził, że musi być to teren miejski albo prywatny. Akurat im z pewnością nie podlega.

Jeszcze tego samego dnia mieli tam pojechać strażnicy miejscy. Najpierw należało ustalić właścicieli terenu, aby móc wydać polecenie uprzątnięcia nieczystości. Co się okazało? Zadanie musiało wziąć na siebie miasto.

- To w większości teren miasta, jedynie na obrzeżach należy już do prywatnych właścicieli - mówiła nam rzeczniczka płockich municypalnych, Jolanta Głowacka. - Śmieci już zostały uprzątnięte.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE