Reklama

Zdrożeje pobyt w Izbie Wytrzeźwień. Mniej zapłacimy za nocleg w trzygwiazdkowym hotelu

Opublikowano:
Autor:

Zdrożeje pobyt w Izbie Wytrzeźwień. Mniej zapłacimy za nocleg w trzygwiazdkowym hotelu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podwyżka dosięgnie także kwoty za pobyt w płockiej Izbie Wytrzeźwień. Na razie to przymiarka w projekcie uchwały. W przyszłym tygodniu zagłosują radni.

Podwyżka dosięgnie kwoty za pobyt w płockiej Izbie Wytrzeźwień. Na razie to przymiarka w projekcie uchwały. W przyszłym tygodniu zagłosują radni.

Cena za pobyt w tym przybytku jest spora, zgodnie z poprzednią uchwałą z 2018 r. ustalono ją na poziomie 304 zł. Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku rada miasta nie ma wielkiego pola manewru i musi dostosować się do przepisów ogólnokrajowych. Generalnie zasada jest taka, że nie nie może być drożej niż kwota podana w Dzienniku Ustaw. Taką opłatę ustala do 15 lutego każdego roku minister zdrowia. Zgodnie z najnowszym obwieszczeniem ustalono pułap 309 zł i 1 gr., dlatego w Płocku zaproponowano kwotę 309 zł. Tak dla porównania w trzygwiazdkowym hotelu w Płocku za wynajęcie dwuosobowego pokoju na jedną dobę zapłacimy 169 zł, za pokój jednoosobowy w hotelu czterogwiazdkowym 299 zł.

W 2018 r. przeciętny koszt pobytu jednego pacjenta w Izbie Wytrzeźwień wynosił 573 zł. Statutowym celem i zadaniem placówki jest zapewnienie opieki medycznej i bezpieczeństwa osobom, które trafiają do niej w stanie nietrzeźwym oraz prowadzenie działalności profilaktycznej poprzez informowanie o formach terapii. Trafiają tu osoby po zatrzymaniu z powodu spowodowania zgorszenia, awantury domowej, zagrożenia dla własnego życia, zakłócenia ładu i porządku publicznego bądź też daną osobę skierował do Izby Wytrzeźwień lekarz pogotowia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE