Reklama

Zdolność kredytowa a pożyczka w Wonga

Opublikowano:
Autor:

Zdolność kredytowa a pożyczka w Wonga - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wonga różni się pod wieloma względami od innych firm oferujących pożyczki krótkoterminowe. Jedną z podstawowych różnic jest wymaganie od klienta posiadania zdolności kredytowej. Praktycznie żaden inny serwis pożyczek krótkoterminowych nie wymaga czegoś takiego. Czym właściwie jest zdolność kredytowa i jak ją obliczyć?

Wonga różni się pod wieloma względami od innych firm oferujących pożyczki krótkoterminowe. Jedną z podstawowych różnic jest wymaganie od klienta posiadania zdolności kredytowej. Praktycznie żaden inny serwis pożyczek krótkoterminowych nie wymaga czegoś takiego.

Czym właściwie jest zdolność kredytowa i jak ją obliczyć? Jaki ma wpływ na pożyczkę Wonga? Wszelkie potrzebne informacje na ten temat odszukasz w poniższym artykule.

Czym jest zdolność kredytowa

Posiadanie zdolności kredytowej jest warunkiem otrzymania pożyczki krótkoterminowej w Wonga. To już wiesz. Ale czy wiesz czym właściwie jest zdolność kredytowa? Choć nazwa brzmi dość tajemniczo, to sprawa nie jest aż taka trudna. Zdolność kredytowa to zdolność do spłacenia zaciągniętej pożyczki. Oznacza to, że dana osoba będzie w stanie regularnie dokonywać określonej wpłaty, która ma pokryć raty. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdybyś nie pracował i nie zarabiał. Pensja jest w tym przypadku podstawowym źródłem Twojego utrzymania, a dla Wonga Twoje wynagrodzenie stanowi fundament opłacalnej inwestycji. Co prawda zdolnością kredytową posługują się zazwyczaj banki, a nie serwisy udzielające pożyczek krótkoterminowych, ale jak wielokrotnie potwierdza Wonga – pożyczka krótkoterminowa to alternatywa dla wszystkich tych, którzy w normalnych warunkach dostaliby kredyt. Alternatywa, która oszczędza czas i wysiłek, a także taka, która nie wymaga przedstawiania mnóstwa zaświadczeń.

Jak obliczyć swoją zdolność kredytową

Co prawda w przypadku korzystania w pożyczki Wonga nie ma znaczenia jaką zdolność kredytową posiadasz, ale warto ją sobie wyliczyć, aby wiedzieć jak właściwie wygląda Twoja sytuacja finansowa. Wyliczanie zdolności kredytowej nie jest najłatwiejszym zadaniem, ponieważ czynniki na nie wpływające wciąż ulegają zmianom. Niektóre z czynników to: wysokość pensji, rodzaj rat, Twój wiek, aktualne zobowiązania i obciążenia (kredyty, pożyczki, karty kredytowe), dotychczasowa historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej, comiesięczne koszty utrzymania (wynajem mieszkania, samochód). Jest ich o wiele więcej, a wraz ze zmieniającym się stanem gospodarczym, zmieniają się również czynniki wpływające na zdolność kredytową.Niestety nie istnieje jeden uniwersalny kalkulator, obliczający Twoją wiarygodność kredytową. Najlepszym sposobem na to, żeby wyliczyć wysokość zdolności kredytowej jest skorzystanie z narzędzi, które na bieżąco udostępniane są przez pośredników finansowych. Charakteryzuje się ona największą skutecznością, a poza tym wypełniając jeden formularz, jesteś w stanie wyliczyć dane stosowane w wielu bankach i instytucjach, w których potrzebna jest zdolność finansowa, jak chociażby w Wonga.

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową

Martwisz się, że nie dostaniesz pożyczki w Wonga, ponieważ Twoja zdolność kredytowa jest poważnie nadszarpnięta? A może chcesz móc wziąć kredyt w przyszłości? Dowiedz się, w jaki sposób możliwe jest poprawienie wiarygodności kredytowej. Każdy bank, czy serwis jak Wonga udziela pożyczek, bądź kredytów na konkretnych warunkach. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, z tego że w wielu przypadkach można negocjować poszczególne warunki umowy, a także wpłynąć na swoją zdolność kredytową. Nawet w Wonga, który jest bardzo otwarty na swoich klientów istnieje taka możliwość. Co do zwiększania zdolności kredytowej, to przede wszystkim zanim podejmiesz nowe działania finansowe, powinieneś pozamykać wszystkie zaległe sprawy finansowe. Jeśli posiadasz jakieś nieopłacone raty, koniecznie je jak najszybciej spłać. To samo dotyczy pootwieranych debetów czy kart kredytowych. Zamknięcie takich niedokończonych sprawi, że automatycznie zwiększy się zdolność kredytowa. Co ciekawe, wpływ na zdolność kredytową ma również zawarcie związku małżeńskiego, ponieważ banki i inne instytucje udzielające pożyczek uznają osobę w związku małżeńskim za bardziej stabilną i godną zaufania. Dbałość o historię kredytową to jeden z najważniejszych kroków do znacznej poprawy zdolności kredytowej. Korzystanie z pożyczek i ich regularna spłata, o ile nie są zbyt częste, bardzo poprawiają pozytywnie wpływają na historię kredytową.

Jak złożyć wniosek w Wonga.pl

Proces pożyczania pieniędzy w Wonga jest całkowicie zautomatyzowany. Kwotę pożyczki i termin spłaty ustala sam klient za pomocą suwaków znajdujących się na stronie startowej wonga.pl. Kolejnym krokiem, który musisz powziąć jest wypełnienie prostego, zawierającego tylko niezbędne dane osobowe i kontaktowe wniosku. Później należy już tylko zrobić przelew na 10 groszy potwierdzający dane do osobistego konta bankowego. Dzięki ponad 20 kontom w polskich bankach, przelew księgowany jest niemalże natychmiast. Teraz następuje dokładna weryfikacja klienta mająca na celu zbadanie historii kredytowej, a także zdolności kredytowej.

Proces weryfikacji klienta w Wonga

Musisz pamiętać, że starając się o pożyczkę w Wonga oprócz odpowiednio wypełnionego wniosku i zaksięgowanego przelewu, musisz posiadać pozytywną historię kredytową. Zanim pożyczka zostanie przydzielona, serwis pożyczkowy sprawdzi Twoją historię w rejestrach BIK (Biuro Informacji Kredytowej), BIG Infomonitor (Biuro Informacji Gospodarczej), KRD(Krajowy Rejestr Długów) i ERIF (rejestr dłużników). Cały system jest w 100% zautomatyzowany, dlatego w ciągu zaledwie kilka minut przez internetową platformę przejdzie ponad 8 tysięcy różnych plików, zawierających dane na temat Twojej historii finansowej. Nie przejmuj sie zbytnio, jeśli masz jakikolwiek negatywny wpis dotyczący Twoich finansów, ponieważ Wonga nie cechuje się taka restrykcyjną polityką jak banki i to, że mimo wszystko dostaniesz pożyczkę jest wielkie prawdopodobne.

Podpisanie umowy i otrzymanie pożyczki

Jeśli Twój wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, dostaniesz umowę do popisania. Po zatwierdzeniu masz dwie opcje na przekazanie jej do Wonga. Albo podpisać i wysłać w wersji elektronicznej albo nadać listownie, jednak ta druga opcja będzie trwała znacznie dłużej. Natomiast, w przypadku kiedy z powodu mnogości Twoich negatywnych wpisów w rejestrach dłużników i Biurze Informacji Kredytowej Wonga zdecyduje, że zdecydował się nie udzielić pożyczki, otrzymasz taką informację w ciągu kilku minut. Nie przejmuj się tym. Może to być doskonała motywacja na poprawę swojego wizerunku finansowego.

Kolejne pożyczki i ponowna weryfikacja

Pamiętaj, że za każdym razem starając się o pożyczkę w Wonga będziesz weryfikowany. Chodzi tu o zachowanie niezbędnego bezpieczeństwa zarówno dla firmy, jak i dla Ciebie. Dzięki temu masz pewność, że z pieniędzmi, które pozyskasz jest wszystko w porządku. Wonga za każdym razem po otrzymaniu od Ciebie wniosku w sprawie przyznawania kolejnej pożyczki sprawdza Twoją historię w Biurze Informacji Kredytowej oraz innych instytucjach gospodarczych. Dzieje się tak dlatego, że system Wonga jest w pełni zautomatyzowany i właśnie tak wygląda algorytm jego działania. Wonga chce również dowiedzieć się, czy od Twojej ostatniej pożyczki krótkoterminowej w jakikolwiek sposób poprawiłeś lub pogorszyłeś swoją zdolność kredytową.

Firma pożyczek krótkoterminowych Wonga oraz zdolność kredytowa są ściśle ze sobą powiązane. Nie dostaniesz pożyczki, jeśli masz poważnie nadszarpniętą wiarygodność kredytową. Warto o nią dbać, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy będziesz potrzebował zastrzyku gotówki, a może nawet kredytu. Robienie sobie długów, nie spłacanie rat i naliczanie odsetek zupełnie nie mają sensu. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE