Reklama

Zdjęcia Augustyniaka w galerii sztuki

Opublikowano:
Autor:

Zdjęcia Augustyniaka w galerii sztuki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości – Stojąc tutaj, po tej drugiej stronie, w końcu mogę zrozumieć, co czują ludzie, których fotografuję na przykład podczas konferencji prasowych – mówił wyraźnie zmieszany Piotr Augustyniak podczas wernisażu wystawy „Druga strona codzienności”

– Stojąc tutaj, po tej drugiej stronie, w końcu mogę zrozumieć, co czują ludzie, których fotografuję na przykład podczas konferencji prasowych – mówił wyraźnie zmieszany Piotr Augustyniak podczas wernisażu wystawy „Druga strona codzienności”

Fotografie Piotra Augustyniaka eksponowane na dziedzińcu PGS są czarno-białe, pozornie nieefektowne. A jednak mają w sobie coś niepowtarzalnego. Praktycznie każda oglądająca je osoba może opowiedzieć swoją własną wersję historii, której fragment przedstawiają.

– Nie chcielibyśmy widzom niczego narzucać, sugerować. Ale zdecydowaliśmy, że przy każdej fotografii umieścimy nasz komentarz będący jednocześnie podpowiedzią do tego, jak można odczytać każdą z sytuacji – mówiła na wernisażu dyrektorka Płockiej Galerii Sztuki Alicja Wasilewska.


Piotr Augustyniak przyznał z właściwą sobie skromnością, że nie lubi dorabiać do swoich fotografii zbędnej ideologii. Bo zajmuje się po prostu uwiecznianiem przestrzeni miasta i pojawiających się w niej ludzi. Już w piątek cała ekspozycja zostanie przeniesiona na ulicę Grodzką, gdzie będzie można ją oglądać w trakcie Jarmarku Tumskiego. W poniedziałek wróci na dziedziniec PGS.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE