Reklama

Zderzenie samochodu z pojazdem ciężarowym. Jeden z kierowców nietrzeźwy

Opublikowano:
Autor:

Zderzenie samochodu z pojazdem ciężarowym. Jeden z kierowców nietrzeźwy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kierujący hondą w czwartek ok. godz. 16.20 został zatrzymany przez funkcjonariuszy z posterunku policji w Staroźrebach. Wezwano ich do zdarzenia drogowego. Doszło do zderzenia samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym.

Kierujący hondą w czwartek ok. godz. 16.20 został zatrzymany przez funkcjonariuszy z posterunku policji w Staroźrebach. Wezwano ich do zdarzenia drogowego. Doszło do zderzenia samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym.

Policjantów wezwano na miejsce zdarzenia drogowego na terenie powiatu płockiego - w gminie Staroźreby.

- Okazało się, że kierujący hondą 31-letni mężczyzna, z nieustalonych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem ciężarowym. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W trakcie wykonywania czynności policjanci poddali kierujących pojazdami badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i jak się okazało, kierujący hondą był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.  Nie dość, że mężczyzna doprowadził do zdarzenia drogowego i był nietrzeźwy, to po sprawdzeniu przez policjantów jego przeszłości "za kółkiem", okazało się, że posiada aż trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Dalej o jego losie zdecyduje sąd - informuje sierż. sztab. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Zdarzenie drogowe zakwalifikowano jako kolizję.

Funkcjonariuszka z płockiej komendy przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat. Jeżeli kierowca dopuszcza się tego czynu w czasie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, wówczas kara pozbawienia wolności wynosi do 5 lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE