Reklama

Zdemontowano sprzęt w Muzeum Żydów

Opublikowano:
Autor:

Zdemontowano sprzęt w Muzeum Żydów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprzęt multimedialny w budynku byłej synagogi został zdemontowany i wymieniony na nowy. Ale nie przez firmę Phono Media…

Sprzęt multimedialny w budynku byłej synagogi został zdemontowany i wymieniony na nowy. Ale nie przez firmę Phono Media…

Jak już pisaliśmy, Phono Media, firma odpowiadająca za instalacje multimedialne w nowym muzeum nie doczekawszy się zapłaty od firmy Maksa, głównego kontrahenta przy odbudowie synagogi, zapowiedziała demontaż swoich urządzeń, twierdząc, że umowa została skonstruowana w ten sposób, że do chwili ostatecznych rozliczeń, sprzęt należy do nich. Inwestor, czyli stowarzyszenie Synagoga Płocka, jest natomiast przekonany, że skoro rozliczył się w 100 proc. z całym konsorcjum, wszystko, co znajduje się w budynku po byłej bóżnicy, jest jego własnością. Przedstawiciele Maksa wyjaśniali nam z kolei, że Phono Media nie dostała pieniędzy, bo pojawiły się zastrzeżenia co do wykonanych prac.

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie Muzeum Żydów Mazowieckich, czy sprawa sprzętu, płatności została już zakończona? I tak, i nie. Jak wyjaśnia Krzysztof Lang, podczas uruchamiania i testowania sprzętu odkryto, że komputery, które zamontowano w muzeum, nie są markowe, mają tylko łudząco podobne do oryginałów nazwy. - Mimo naszych wezwań do usunięcia wad dostawy i montażu sprzętu firma Phono Media nie zrobiła nic w tym zakresie, co stało się podstawą do zakwestionowania usług, a co za tym idzie również płatności - wyjaśnia Lang.

Po odkryciu nieprawidłowości inwestor nakazał natychmiast wymienić sprzęt na właściwy, kosztami obciążając konsorcjum. Jednym słowem: urządzenia rzeczywiście zostały zdemontowane, ale nie przez Phono Media, ale przez konsorcjum. - Obecnie całość systemu multimediów jest już doprowadzona do właściwego stanu, wszystko działa jak należy i ta sprawa nie będzie miała wpływu na datę otwarcia muzeum, w tym sensie jest zamknięta - zapewnia Krzysztof Lang. W tym sensie, bo spór między dostawcą a firmą Maksa - jak zapowiadają w konsorcjum - z pewnością znajdzie swój finał w sądzie. - Chcielibyśmy jednak, by ta sprawa nie przesłoniła samego otwarcia muzeum.

Mimo prób nie udało nam się uzyskać komentarza do tej sytuacji ze strony Phono Media.

Muzeum Żydów Mazowieckich ma zostać otwarte 14 marca. Będzie prowadzone przez Muzeum Mazowieckie w ramach trójstronnej umowy między miastem, stowarzyszeniem Synagoga Płocka i urzędem marszałkowskim.

Czytaj też: Wezwano policję do Muzeum Żydów 

Zgrzyt w Muzeum Żydów. Kto komu nie zapłacił?

Muzeum Żydów gotowe. Kiedy otwarcie?

Muzeum Żydów. Będą tam jakieś eksponaty?

Milewski: Nie finansujmy Muzeum Żydów

Więcej zdjęć zobacz w naszej galerii: Muzeum Żydów Mazowieckich już gotowe


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE