Reklama

Zbliżają się ferie. Dajcie się oczarować bajkom w towarzystwie Lwa Leona i Minionka

Opublikowano:
Autor:

Zbliżają się ferie. Dajcie się oczarować bajkom w towarzystwie Lwa Leona i Minionka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Magia, tajemnicza walizka, zwierzęta przemawiające ludzkim głosem, czyli niesamowity świat bajek, w którym wręcz wszystko się może zdarzyć. Powszechnie znani bohaterowie - filmowy Minionek i kreskówkowy Lew Leon - pojawią się, aby dodatkowo umilić dzieciom czas w oczekiwaniu na przedstawienie.

Magia, tajemnicza walizka, zwierzęta przemawiające ludzkim głosem, czyli niesamowity świat bajek, w którym wręcz wszystko się może zdarzyć. Powszechnie znani bohaterowie - filmowy Minionek i kreskówkowy Lew Leon - pojawią się, aby dodatkowo umilić dzieciom czas w oczekiwaniu na przedstawienie.

Od 28 stycznia koniec z zajęciami, podręcznikami do nauki, zostaje za to czas na zabawę i cieszenie się z ferii zimowych. Zwłaszcza tym młodszym dzieciom najbliżsi z pewnością będą próbowali umilić te wolne dni na różne sposoby. Warto skierować się do Atrium Mosty, ponieważ proponuje cykl spotkań z dziecięcym teatrem. Po spektaklach na najmłodszych czekają gry, zabawy i animacje.

Pierwsze przedstawienie już 26 stycznia. Młodzi widzowie otrzymają przekąski, dodatkowo po każdym spektaklu na wszystkich czekają animacje tematyką nawiązujące do obejrzanej sztuki. W planach jest m.in.: bitwa na śnieżki, łańcuchowe limbo, zabawy chustą Klanzy i wiele innych. To nie koniec atrakcji. Najmłodsi goście zostaną zaproszeni do niesamowitego świata kolorowych balonów. Wystarczy podpowiedzieć animatorowi, jaka postać czy kształt jest tą wymarzoną formą, aby ten postarał się sprostać zadaniu wykorzystując specjalną technikę skręcania balonów. Rodzice będą musieli zachować czujność, aby rozpoznali własne dziecko, gdyż w pewnym momencie ich pociechy mogą zażyczyć sobie małej przemiany w pirata czy Spidermana w kąciku malowania buziek. Bez obaw, farby oczywiście szybko się zmyją. A gdyby nawet przyszło chwilę poczekać na swoją kolej, w tym czasie w strefie malucha można liczyć na zabawę wielkimi poduchami, mnóstwem zabawek, klocków i kolorowanek.

– Spotkania ze sztuką budzą ciekawość świata, rozwijają wyobraźnię, uwrażliwiają. Warto od najmłodszych lat zaprzyjaźniać dzieci z różnymi formami twórczości artystycznej, w tym także z teatrem. Zapraszamy całe rodziny do spędzenia tego wyjątkowego czasu razem. Nauka przez zabawę to najskuteczniejszy i najbardziej przyjemny sposób edukacji – mówi Magdalena Chęcielewska, zastępca dyrektora Atrium Mosty.

Sobotnie przedstawienia teatralne będą się odbywały w dniach: 26 stycznia oraz 2, 9, 16 i 23 lutego o godzinie 11.00 na I piętrze Atrium Mosty, pomiędzy Erbil Kebab i Meet & Fit. Do 22 marca 2019 w płockim centrum odbywa się także ekspozycja „Saamowie ludzie północy”. Wyjątkowe spotkanie z tradycją i kulturą mieszkańców Laponii to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu wspólnie z rodziną. Wydarzenie jest realizowane we współpracy z Galerią Sztuki Dzieci i Młodzieży oraz Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki.

Repertuar przedstawień teatralnych:

26 stycznia – CZYJA TO WALIZKA?

Co kryje tajemnicza walizka, która nagle pojawiła się na scenie? Spróbują to odgadnąć bohaterowie spektaklu. Ta przezabawna historia jest pełna iluzji i magii, magii teatru lalek, która mieści się w walizce obszernej jak nasza wyobraźnia. Jesteście gotowi, by odkryć tę tajemnicę razem z nami?

2 lutego – WIEWIÓR PIERWSZY NIEZNOŚNY

Spektakl ten odzwierciedla znany wszystkim, odwieczny problem konfliktu pokoleń. Jego bohaterem jest mały Wiewiór, który buntując się przeciwko temu, o co proszą go rodzice, ucieka z domu na drzewie.

9 lutego – HAU, MIAU, INNE JĘZYKI

Był sobie chłopiec nieróżniący się od innych. Miał psa Dzikusa, kota Maksa, chomika Saszę
i rybkę, której jeszcze nie nadał imienia, gdyż nie usłyszał od niej nigdy ani słowa. A jak wiadomo - dzieci i ryby głosu nie mają. Pewnej nocy wszystkie zwierzęta przemówiły... To pełna humoru opowieść o tym, że zawsze można być czyimś przyjacielem niezależnie od tego, czy jest się mieszkańcem akwarium, czy macha się ogonem.

16 lutego – KRÓLIK Z KAPELUSZA

Czym jest magia i czy każdy z nas może zostać magikiem? Na te i inne pytania odpowiemy wraz z bohaterami tego przezabawnego spektaklu z udziałem wielu postaci i lalek teatralnych. Zobacz sam! Dowiesz się, że każdy z nas może wyczarować coś innego.

23 lutego – ZIELONE, CZERWONE

Jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły czy domu, jak się odpowiednio zachowywać na terenie szkoły, na podwórku czy na przykład podczas spożywania posiłków? Młodzi widzowie nauczą się tych i innych zasad funkcjonowania, oglądając właśnie to przedstawienie. Nie będzie to jednak nauka pełna faktów i teorii, ale dobra zabawa z wykorzystaniem teatru lalek oraz pantomimy.

Wstęp bezpłatny.

Więcej szczegółów na temat wydarzeń oraz oferty Atrium Mosty można znaleźć na stronie: www.atrium-mosty.pl.

Fot. Materiał promocyjny Atrium Mosty

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE