Reklama

Zbliża się protest emerytów. "To nie będzie marsz polityczny"

Opublikowano:
Autor:

Zbliża się protest emerytów. "To nie będzie marsz polityczny" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek odbędzie się pokojowy marsz emerytów i rencistów, którzy postanowili wyrazić swoje zdanie na temat opodatkowania ich rent i emerytur. Organizator liczy, że pomysł przeniesie się także na inne miasta. Podkreślają również, że jest to inicjatywa ponadpartyjna.

W piątek odbędzie się pokojowy marsz emerytów i rencistów, którzy postanowili wyrazić swoje zdanie na temat opodatkowania ich rent i emerytur. Organizator liczy, że pomysł przeniesie się także na inne miasta. Podkreślają również , że jest to inicjatywa ponadpartyjna. 

Marsz wyruszy w piątek, 20 kwietnia o godz. 16.00 spod Centrum Aktywności Seniora przy ul. Otolińskiej 6. Uczestnicy przejdą wzdłuż ul. Otolińskiej do placu przed budynkiem płockiego ZUS-u. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej organizator podkreślał, iż nie jest to inicjatywa żadnej z partii, choć nie zabrakło wątków politycznych.

- Temat jest godny uwagi zbliżają się wybory parlamentarne, w tym roku samorządowe i znowu seniorzy będą karmieni takimi czczymi obietnicami, że parlamentarzyści i samorządy zajmą się tematem seniorów i ich emerytur - mówił Jacek Strzeszewski, współorganizator marszu.

W konferencji wzięli udział także przedstawiciele organizacji senioralnych z Płocka, którzy zgodnie przyznali, że największym problemem dla nich jest dostęp do służby zdrowia. Na wizytę u specjalisty muszą czekać nawet kilka lat.

- Mimo, że mamy tak niskie emerytury, musimy leczyć się prywatnie - mówiła jedna z seniorek. - Niestety niektóre choroby wymagają natychmiastowej reakcji, dlatego musimy chodzić do lekarzy prywatnie, a to kosztuje. 

- Niestety takie mamy prawo w Polsce - mówił obecny na konferencji senior. - Płacę comiesięcznie od swojej emerytury pieniądze, ja wiedziałbym jak je wydać i na którego lekarza, a tak, co miesiąc są te pieniądze zabierane i mnie nie stać, by indywidualnie dostać się do lekarza.

Oprócz seniorów głos zabrał również radny Tomasz Kominek (PSL), który podkreślił, że marsz zorganizowany został z inicjatywy seniorów.  

- Nie jest to marsz polityczny, marsz akcentuje potrzeby seniorów - mówił podczas dzisiejszej konferencji Tomasz Kominek. -  A kto inny ma im w tym pomóc? Ci, którzy angażują się na co dzień politycznie, społecznie i samorządowo.  

Przypomniał także, że pomysł zwolnienia z podatku rent i emerytur został zgłoszony przez PSL jako projekt ustawy. Projekt został odrzucony w pierwszym czytaniu, jednak ludowcy chcą, by stał się teraz projektem obywatelskim. Aby tak się stało należy zebrać pod nim 100 tys. podpisów.

- Okazuje się, że dziś budżet państwa jest w bardzo dobrej kondycji i stać go na programy kierowane do młodych małżeństw np. 500 plus, które wszyscy jak tu siedzimy wspieramy, ale uważamy, że można także wygospodarować program wspierający seniorów, którzy całe życie przepracowali godnie i wychowali biorców programu 500 plus - mówił Tomasz Kominek.

Obecni na konferencji seniorzy przyznali, że przyszedł czas, by się pokazać i zawalczyć o swoje. 

- Była policja, lekarze, pielęgniarki, nauczyciele, wszystkie prawie ugrupowania manifestowały - mówił jeden z seniorów. - My nie manifestujemy przed rządem, pod sejmem, manifestujemy w naszym mieście. Jeśli nas ludzie wesprą w innych miastach, to będą to miliony emerytów w całym kraju. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE