Reklama

Zbliża się finał Szlachetnej Paczki. Co z płockimi rodzinami?

Opublikowano:
Autor:

Zbliża się finał Szlachetnej Paczki. Co z płockimi rodzinami? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Adidasy, ciepła kołdra, podjazd dla wózka inwalidzkiego - to marzenia czterech rodzin w Płocku, które jeszcze czekają na swoich darczyńców w ramach tegorocznej odsłony Szlachetnej Paczki. Dla pozostałych 56 rodzin z naszego rejonu trwa już pakowanie prezentów.

Adidasy, ciepła kołdra, podjazd dla wózka inwalidzkiego - to marzenia czterech rodzin w Płocku, które jeszcze czekają na swoich darczyńców w ramach tegorocznej odsłony Szlachetnej Paczki. Dla pozostałych 56 rodzin z naszego rejonu trwa już pakowanie prezentów. 

Dobiega końca tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki - akcji organizowanej od 16 lat przez stowarzyszenie Wiosna z ks. Jackiem Stryczkiem na czele. Rokrocznie od 2000 r. najbardziej potrzebujące polskie rodziny, które dotknęła niezawiniona bieda, są obdarowywane właśnie „szlachetną paczką”, czyli prezentami potrzebnymi, przemyślanymi i mądrymi. 

W tym roku również nie zabrakło wolontariuszy tworzących tę machinę dobroci - akcja trwa od ładnych kilku tygodni. Większość rodzin znalazła już swoich darczyńców, ale kilka tysięcy osób wciąż czeka na Superbohaterów. 

To oczekiwanie dotyczy też czterech rodzin z rejonu Płock spośród 60 wytypowanych przez wolontariuszy. Historię czterech rodzin dotkniętych niezawinioną krzywdą, chorobą, niepełnosprawnością, bezrobociem można poznać na stronie szlachetnapaczka.pl. Tam też zawarta jest lista ich potrzeb. A te chwytają za serce.

O czym marzą płockie rodziny? Między innymi lodówce, wersalce, ciepłej kołdrze, soczku owocowym, kozakach, piłce nożnej, podjeździe dla wózka inwalidzkiego, a przede wszystkim o żywności.

W tym roku finał akcji zaplanowano w weekend 10-11 grudnia. Gotowe paczki trzeba przywozić do magazynu, który mieści się przy Sierpeckiej 27. Stamtąd trafią wprost pod choinkę potrzebujących. 

Jak podaje stowarzyszenie Wiosna, w ub. roku pomoc w ramach Szlachetnej Paczki otrzymało ponad 20 tys. rodzin (łącznie ponad 84 tys. osób). Wartość prezentów przekroczył 54 mln zł, a średnia wartość paczki wyniosła ok. 2,5 tys. zł.  Średnio paczkę dla jednej rodziny przygotowywały wspólnie 43 osoby. W ogólnopolską akcję zaangażowali się m.in. papież Franciszek,  prezydent Andrzej Duda z małżonką, sportowcy, reprezentacja Polski w piłce nożnej i inni.

AKTUALIZACJA z 29 listopada 2016 r.:

Wszystkie rodziny z naszego rejonu znalazły już swoich darczyńców. Prezenty zostaną przekazane do magazynów w weekend 9-10 grudnia, a stamtąd trafią prosto pod choinki!

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE