Reklama

Zbliża się 97. rocznica obrony Płocka. Obchody potrwają kilka dni

Opublikowano:
Autor:

Zbliża się 97. rocznica obrony Płocka. Obchody potrwają kilka dni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za kilka dni rozpoczną się obchody 97. rocznicy obrony Płocka 1920 r. W tym czasie przypada również Święto Wojska Polskiego. W bogatym programie uroczystości jest też specjalny bieg, organizowany po raz drugi.

Za kilka dni rozpoczną się obchody 97. rocznicy obrony Płocka 1920 r. W tym czasie przypada również Święto Wojska Polskiego. W bogatym programie uroczystości jest też specjalny bieg, organizowany po raz drugi.

Obchody połączone są ze Świętem Wojska Polskiego, które przypada 15 sierpnia. Uroczystości rozpoczną się o 9:30 przy pomniku Józefa Piłsudskiego, gdzie zostaną złożone kwiaty. O 10:00 w katedrze odprawiona zostanie msza święta, a ok. 11:15 przeniosą się pod pobliską Płytę Nieznanego Żołnierza.

W piątek 18 sierpnia o 10:00 harcerze złożą kwiaty w Miejscach Pamięci Narodowej 1920 roku. O 17:00 zaczną się uroczystości na Cmentarzu Garnizonowym przy ul. Norbertańskiej. Przewidziane jest m.in. wystąpienie prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, modlitwa za poległych i apel pamięci. Tego dnia o 18:30 na przystani nad Wisłą odbędzie się jeszcze m.in. parada jednostek pływających.

Tegoroczne obchody zakończą się w sobotę 19 sierpnia. O 18:00 ze Starego Rynku wystartuje "II Bieg Obrońców Płocka 1920 roku". W tym dniu w rejonie starówki będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu.

- Od godz 17:00 do godz 19:30 zostanie wyłączona z ruchu ul. Kościuszki i Plac Dąbrowskiego - mówi Konrad Kozłowski z Urzędu Miasta. - W związku z tym nastąpią utrudnienia w przejeździe kolejki turystycznej „Ciuchcia Tumska" oraz autobusów komunikacji miejskiej tych linii, których trasa pokrywa się z trasą biegową.

Bieg odbywać się będzie w godzinach 18:00-20:00 i będzie prowadzić ulicami: Małachowskiego, Teatralną, Kościuszki, Plac Dąbrowskiego, nawrót za wieżą Ciśnień, powrót ul. plac Dąbrowskiego, Kościuszki, Grodzką, Synagogalną, Jerozolimską, Synagogalną, Bielską, Zduńską, Okrzei, Kazimierza Wielkiego, a następni ścieżkami spacerowymi wzdłuż ul. Kazimierza Wielkiego do Domu Technika, następnie ścieżkami spacerowymi do ul. Piekarskiej. Biegacze pokonają łącznie 10 km (dwa okrążenia po 5 km). 

Szczegółowy program obchodów można znaleźć w naszym dziale "Co? Gdzie? Kiedy?". 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE