Reklama

Zawieszają działalność. Hotel w centrum Płocka w restrukturyzacji

Opublikowano:
Autor:

Zawieszają działalność. Hotel w centrum Płocka w restrukturyzacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wnętrza pojawiały się w teledyskach, teren wykorzystywano na spotkania z artystami, politykami, samorządowcami, a także na potrzeby koncertów i pokazów mody. Czterogwiazdkowy Hotel Herman oferował sale konferencyjne, pokoje hotelowe i posiłki serwowane w restauracji. Oferował, ponieważ aktualnie trwa restrukturyzacja.

Wnętrza pojawiały się w teledyskach, teren wykorzystywano na spotkania z artystami, politykami, samorządowcami, a także na potrzeby koncertów i pokazów mody. Czterogwiazdkowy Hotel Herman oferował sale konferencyjne, pokoje hotelowe i posiłki serwowane w restauracji. Oferował, ponieważ aktualnie trwa restrukturyzacja.

Hotel Herman mieści się w zabytkowej, XIX-wiecznej kamienicy, położonej w centrum Płocka, przy ul. Sienkiewicza 30. Charakterystyczny budynek zresztą jest dobrze znany płocczanom. To miejsce wielu spotkań i bankietów. Hotel oferował klientom 20 pokoi z 43 miejscami noclegowymi, Centrum Konferencyjne, Restaurację Książęcą, klimatyczną winiarnię, bardzo duży plac za hotelem, z parkingiem na 45 samochodów oraz ogrodem z placem zabaw i zadaszona altaną. W rankingu portalu TripAdvisor płocki hotel stale utrzymywał wysoką pozycję, wśród komentarzy przeważały te oceniające miejsce i obsługę jako doskonałe bądź dobre. Gościli tu m.in. aktor Robert Więckiewicz, piosenkarka  Edyta Górniak, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej, czy też byli prezydenci kraju, Bronisław Komorowski i Lech Wałęsa. Jeszcze w ubiegły weekend w hotelu odbyło się wesele. Teraz jednak każdy, kto wejdzie na stronę internetową lub na profil hotelu na Facebooku, zapozna się z informacją o restrukturyzacji, która ma potrwać do 20 stycznia. Nie będzie gości hotelowych, nie skorzystamy również z restauracyjnego menu.

- Podjęto decyzję, że hotel nie będzie funkcjonował w takiej formie, jak dotychczas - tłumaczy dyrektorka Hotelu Herman, Katarzyna Przykłota.

Dodaje, że decyzję o zawieszeniu działalności podjął zarząd firmy, która jest właścicielem obiektu. W dodatku styczeń nie jest tym okresem, kiedy w hotelu miewają najwięcej gości. - Po 10 latach funkcjonowania w takiej formie nadszedł czas zastanowienia się, czy można znaleźć inną, bardziej efektywną biznesowo formę od tej dotychczasowej, tak aby lepiej wykorzystać zasoby tego miejsca. Hotel absolutnie nie znajduje się w upadłości. Po prostu rozważane są różne możliwości na przyszłość - wskazuje. Takich wariantów może być wiele, w tym rozbudowa (mają projekt), nowe zagospodarowanie terenu, przekształcenie w pensjonat, ewentualnie sprzedaż obiektu, który jest w atrakcyjnym miejscu w centrum miasta. Na razie będzie przestój do 20 stycznia, aby ustalić w jaki sposób biznes na nowo poukładać, jaką ewentualnie formę miałby przybrać i od kiedy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE