Reklama

Zawalona część sufitu i pożar. To przeważyło. Trwa remont budynku [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zawalona część sufitu i pożar. To przeważyło. Trwa remont budynku [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Remont tego budynku był nieodzowny. Wreszcie ruszył w czerwcu 2017 roku. Niestety prace ruszyły także za sprawą dodatkowego impulsu do działania. Mało brakowało, a część sufitu spadłaby uczniom na głowę.

Remont tego budynku był nieodzowny. Wreszcie ruszył w czerwcu 2017 roku. Niestety prace ruszyły także za sprawą dodatkowego impulsu do działania. Mało brakowało, a część sufitu spadłaby uczniom na głowę.

Teraz to jeszcze stary, zniszczony budynek internatu Zespołu Szkół Technicznych, czyli popularnej "Siedemdziesiątki", który już za kilka miesięcy zyska nowy wygląd z korzyścią dla uczniów. Niedługo będą mieli do dyspozycji dwuosobowe pokoje z łazienkami, kuchnie i pokój cichej nauki. Na razie trwają prace wewnątrz budynku przy ul. Norbertańskiej 11, jak i na zewnątrz. We wtorek Ratusz zaprosił do środka, aby pokazać stan obecny i wkrótce zestawić go z końcowym. Prace potrwają do 29 lutego 2018 roku. 

Przypomnijmy, że zaczęło się od wystąpienia radnego miejskiego Prawa i Sprawiedliwości, Leszka Brzeskiego w październiku 2016 roku, który na sesji pokazał zdjęcia jednego z pokoi w internacie. W nocy spadła ta część sufitu, która wcześniej przeciekała. Uczeń, który przebywał w pokoju, miał sporo szczęścia. Wcześniej przestawiono łóżka. Jakby tego było mało, w listopadzie 2016 roku wybuchł pożar. 

Fot. Zdjęcie pokazane przez radnego w trakcie obrad Rady Miasta 25 października 2016 roku.

[ZT]13714[/ZT]

Radni zaczęli naciskać na jak najszybszy remont (w tym samym czasie toczono dyskusję o zakup nowych samochodów dla Ratusza). Ostatecznie udało się doprowadzić do zarezerwowania środków finansowych na przebudowę wielobranżową i docieplenie części mieszkalnej segmentu B (segment A, czyli internat Szkoły Mistrzostwa Sportowego, tak kapitalnego remontu nie potrzebuje, został bowiem wyremontowany wcześniej).

[ZT]13656[/ZT]

Prace w ramach pierwszego etapu rozpoczęły się w czerwcu 2017 roku. Przebudowa segmentu B obejmuje wymianę całości instalacji elektrycznej i teletechnicznej, sanitarnej oraz przebudowę i remont pomieszczeń. Termomodernizacja dotyczy docieplenia ścian i stropodachu z wymianą obróbek i orynnowania, a także docieplenia posadzek na parterze. Zaplanowano remont kominów, częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Internat składa się również z segmentu C, łącznika i bloku żywieniowego, który także wymaga remontu, jednak jeszcze nie teraz.

[ZT]15223[/ZT]

Po przebudowie na parterze będzie 14 pokoi mieszkalnych wraz z łazienkami (13 pokoi dwuosobowych i jeden jednoosobowy), do tego pokój biurowy, kuchnia, pomieszczenie socjalne, magazyn pościeli brudnej i czystej, z kolei na piętrze następne 15 dwuosobowych pokoi z łazienkami, pokój cichej nauki, pralnia i kuchnia. Najwięcej, bo 16 dwuosobowych pokoi z łazienkami, znajdzie się na drugim piętrze wraz z kuchnią i pralnią.

Przebudowa kosztuje 2 mln 84 tys. zł, jednak w tej kwocie nie ma wydatków na przyszłe wyposażenie.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE