Reklama

Zawaliła się kamienica w centrum miasta. Jedna osoba ranna

Opublikowano:
Autor:

Zawaliła się kamienica w centrum miasta. Jedna osoba ranna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zawaliła się oficyna przylegająca do remontowanej kamienicy przy Sienkiewicza 38. Jedna osoba została ranna, ale ekipa poszukiwawcza wciąż przeszukuje gruzowisko, sprawdzając, czy nie ma innych poszkodowanych.

Zawaliła się oficyna przylegająca do remontowanej kamienicy przy Sienkiewicza 38. Jedna osoba została ranna, ale ekipa poszukiwawcza wciąż przeszukuje gruzowisko, sprawdzając, czy nie ma innych poszkodowanych. [Artykuł na bieżąco aktualizowany]

Jak poinformował rzecznik płockiej straży pożarnej, zawaliła się zrujnowana oficyna przylegająca do remontowanej zabytkowej kamienicy przy Sienkiewicza 38.  Cała okolica zrobiła się szara od pyłu - uwiecznił go na zdjęciu nasz czytelnik. Wiadomo na razie, że w wyniku zawalenia się gruzu jedna osoba została ranna, ale cały czas trwa przeszukiwanie gruzów, by sprawdzić, czy nikt inny nie ucierpiał. Ponieważ całe podwórko to plac budowy, na miejscu była tylko ekipa budowlana, nie miały tam wstępu osoby postronne. 

- Osobą, która ucierpiała, jest pracownik firmy remontującej kamienicę - mówi Edward Mysera, rzecznik płockiej straży pożarnej.

W akcji przeszukiwania gruzów i zabezpieczania miejsca zdarzenia bierze udział 20 strażaków, jest także policja i pogotowie. Na miejsce skierowano również nadzór budowlany.

-  Niewykluczone, że po oględzinach miejsca wypadku zostanie podjęta decyzja o ewakuacji mieszkańców z sąsiedniej kamienicy przy ul. Kaczmarskiego - zapowiada Konrad Kozłowski z Ratusza.

Godzina 11.30

Na miejsce jedzie grupa poszukiwawcza z psami wyszkolonymi do poszukiwań teren katastrofy budowlanej. Królewiecka i Sienkiewicza są przejezdne, całkowicie zablokowana jest niewielka ul. Kaczmarskiego, która łączy te dwie ulice. 

Godzina 12.40:

Zdecydowano się wyłączyć ruch samochodów ciężarowych na Sienkiewicza. Na odcinku od 1 maja do Bielskiej nie kursują również autobusy Komunikacji Miejskiej, które zostały skierowane na objazdy.

Godzina 12.46:

Wbrew pogłoskom na razie nie zapadła żadna decyzja o wyburzeniu kamienicy. Inspektor nadzoru budowlanego, który jest na miejscu, nakazał wzmocnienie zabezpieczenia budynku, by strażacy mogli bezpiecznie prowadzić akcję poszukiwawczą. Z całą pewnością trzeba będzie jednak przeprowadzić dodatkowe prace rozbiórkowe, by usunąć zwisające elementy konstrukcji. Niewykluczone jednak, że najbliższe godziny przyniosą decyzję o wyburzeniu części budynku. 

Godzina 13.46:

Ze względów bezpieczeństwa policja zamknęła całkowicie dla ruchu ulicę Sienkiewicza na odcinku od ul. 1 Maja do Bielskiej. Zalecany jest  objazd Al. Jachowicza.

Wstępne przyczyny katastrofy:

[ZT]13470[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE