Reklama

Zatrzymano podejrzanego o alarm bombowy

Opublikowano:
Autor:

Zatrzymano podejrzanego o alarm bombowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj 65-letni płocczanin zaalarmował, że w Miejskim Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych podłożono bombę.

Wczoraj 65-letni płocczanin zaalarmował, że w Miejskim Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych podłożono bombę.

We wtorek w całej Polsce trwały ewakuacje szpitali, prokuratur, sądów i komend policji w związku z fałszywymi alarmami bombowymi. Okazuje się, że i Płocka nie ominęły podobne wydarzenia. Jak poinformował nas jeden z czytelników, wczoraj wieczorem w okolicach katedry  widział, jak policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o złożenie zawiadomienia o bombie w jednej z płockich placówek. Te informacje potwierdza Marta Lewandowska z płockiej komendy. Okazuje się, że wczoraj ok. 18.00 policja dostała zgłoszenie, że w Miejskim Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych podłożono materiały wybuchowe. Ośrodek ewakuowano, w sumie 34 osób, na miejsce przyjechali pirotechnicy. Bomby na szczęście nie ujawniono. - W związku z fałszywym alarmem zatrzymano  65-letniego mieszkańca Płocka - informuje policjantka. -  Materiały w tej sprawie jeszcze dziś zostaną przekazane do prokuratury rejonowej.  

Jak zastrzega Marta Lewandowska,  w tej chwili trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia tego zdarzenia i nie można na razie stwierdzić, czy płockie zdarzenie miało jakiś związek z podobnymi sytuacjami, do których doszło wczoraj w innych miastach Polski. Jak podają ogólnopolskie media, w związku z wczorajszymi fałszywymi alarmami bombowymi  ewakuowano ok. 2,7 tys. osób z ponad  20 budynków w kilku miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Jeleniej Górze, Chorzowie, Szczecinie. Wczoraj wieczorem zatrzymano dwie osoby w związku z tą sprawą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE