Reklama

Zatrzymano kierowców będących pod wpływem narkotyków

Opublikowano:
Autor:

Zatrzymano kierowców będących pod wpływem narkotyków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja posumowała działania od 3 do 6 stycznia. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego, który pomimo wydawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania, ignorował je. - Swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego - mówi mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Policja posumowała działania od 3 do 6 stycznia. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego, który pomimo wydawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania, ignorował je. - Swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego - mówi mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Ponadto policjanci zatrzymali w Płocku dwóch kierujących samochodami osobowymi, którzy znajdowali się pod wpływem środków odurzających (narkotyków).

- Jednym z zatrzymanych do kontroli drogowej był 20-latek z Płocka, który kierował oplem pomimo zażytych wcześniej narkotyków. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność w organizmie środków odurzających, od mężczyzny została pobrana krew do badań. Wynik tego badania będzie decydujący dla ustalenia, czy 20-latek popełnił przestępstwo, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności - mówi mł. asp. Marta Lewandowska.

Przypomnijmy, że również w czwartek, 2 stycznia około 18:30 policjanci na trasie ks. Jerzego Popiełuszki zatrzymali do kontroli nissana. Kierującym autem był 25-letni mężczyzna, który stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jak się okazało po wykonanym badaniu, był pod wpływem środków odurzających. - Młody kierowca w sposób "agresywny" zmieniał pasy ruchu zmuszając pozostałych kierowców do gwałtownych hamowań. Policjanci postanowili natychmiast przerwać tą brawurową jazdę  aby zapobiec zagrożeniom jakie stwarzał kierujący nissanem - opisano.

W przypadku tego kierowcy doszło do zatrzymania prawa jazdy, ukarania mężczyzny za jazdę wysokim mandatem karnym oraz punktami karnymi wpisanymi do ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.

[ZT]24451[/ZT]

W policyjnym raporcie, w którym ujęto zdarzenia z kilku dni, mamy również ujęty wypadek w Cieślach, do którego doszło w piątek, 3 stycznia ok. godz. 18.30.

- Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierująca peugeotem, jadąc z kierunku Kępy Polskiej w kierunku miejscowości Cieśle, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej renault. Do szpitala z obrażeniami ciała nie zagrażającymi życiu przewieziono kierującą z renault - poinformowała Marta Lewandowska z KMP w Płocku.

[ZT]24456[/ZT]

Od 3 do 6 stycznia było łącznie 26 kolizji drogowych, w tym 15 w Płocku i 11 na terenie powiatu. Do izby wytrzeźwień doprowadzono 27 osób.

Z pozostałych zdarzeń mamy wspomnianą kradzież bmw. Auto było zaparkowane na ul. Małachowskiego. Wartość oszacowano na 4,5 tys. zł. Ponadto na ul . Dobrzykowskiej włamano się do altany działkowej, skradziono wyposażenie warte 2,5 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE