Reklama

Zator na Wiśle. Stan alarmowy przekroczony

Opublikowano:
Autor:

Zator na Wiśle. Stan alarmowy przekroczony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z zatorem na Wiśle i znacznym podniesieniem się poziomu wody w rzece starosta płocki ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla sześciu gmin powiatu płockiego.

W związku z zatorem na Wiśle i znacznym podniesieniem się poziomu wody w rzece starosta płocki ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla sześciu gmin powiatu płockiego.

Jak poinformowała rzeczniczka starostwa Dagmara Kobla-Antczak, starosta płocki wprowadza stan pogotowia przeciwpowodziowego dla Wyszogrodu, Gąbina, Słubic, Bodzanowa, Małej Wsi i Słupna. Pogotowie obowiązuje od południa w niedzielę do odwołania.

- Powodem jest zator, który utworzył się w Kępie Polskiej. W ciągu 1,5 godziny przybyło tam 100 cm wody - podaje Kobla-Anczak.

Jak informuje rzeczniczka starostwa, ostatnie odczyty pokazują poziom wody 554 cm w Kępie Polskiej (stan alarmowy to 450 cm!), a w Wyszogrodzie -  478 cm (stan ostrzegawczy to 500 cm, alarmowy 550 cm).

Ogłoszenie pogotowia oznacza, że służby przeciwpowodziowe gmin są zobowiązane do monitorowania sytuacji na swoim terenie oraz informowania Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego o działaniach i rozwoju sytuacji.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE