Reklama

Zastrzyk z Unii. Ponad 1,7 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Zastrzyk z Unii. Ponad 1,7 mln zł  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie milion zł ze środków unijnych otrzyma na sprzęt medyczny szpital na Winiarach. Książnica Płocka może zaś liczyć na ponad 700 tys. dofinansowania na remont zabytkowej siedziby.

Prawie milion zł ze środków unijnych otrzyma na sprzęt medyczny szpital na Winiarach. Książnica Płocka może zaś liczyć na ponad 700 tys. dofinansowania na remont zabytkowej siedziby.

Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego, na listę podstawową projektów kluczowych przeniesiono z listy rezerwowej kolejne projekty, co oznacza, że są pieniądze na trzy mazowieckie szpitale. Trzecią po placówkach w Warszawie i Ostrołęce placówką, która dostanie unijne dofinansowanie, jest właśnie Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku. Dzięki wsparciu szpital może liczyć na zwrot kosztów doposażenia Zakładu Diagnostyki Obrazowej, czyli zakupu aparatu RTG z systemem bezpośredniej radiografii cyfrowej i prac związanych z modernizacją w pomieszczenia, w którym znajduje się urządzenie. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1,4 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to ponad 992 tys. zł.

 Na pieniądze z Unii Europejskiej może liczyć również Książnica Płocka. Inwestycja związana z remontem elewacji i dachu zabytkowej siedziby przy Kościuszki ma pochłonąć prawie 840 tys. zł. Lwia część tej kwoty, bo ponad 713 tys. to dofinansowanie unijne. Książnica ma być wyremontowana do końca września tego roku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE