Reklama

Zaprosili do Przetworni. Kiedy inauguracja i co na początek?

Opublikowano:
Autor:

Zaprosili do Przetworni. Kiedy inauguracja i co na początek? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kojarzycie budynek przy Synagogalnej 4, naprzeciwko placu 13 Straconych? Właśnie tam mieści się Przetwornia, płockie miejsce pomocne przy rozkręcaniu biznesu. Podobne funkcjonują w wielu miastach w Polsce, Płock jak dotąd jeszcze takiego nie miał.

Kojarzycie budynek przy Synagogalnej 4, naprzeciwko placu 13 Straconych? Właśnie tam mieści się Przetwornia, płockie miejsce pomocne przy rozkręcaniu biznesu. Podobne funkcjonują w wielu miastach w Polsce, Płock jak dotąd jeszcze takiego nie miał.

Czerpiemy wzorce z innych miast, w tym z Łodzi. Tam w przestrzeniach starych fabryk kreuje się przestrzeń do rozwoju biznesu kreatywnego, dla designerów, fotografów, grafików, firm zajmujących się architekturą, szyciem oprogramowaniem komputerowym. Młodzi ludzie korzystają z oferty niewielkiej przestrzeni do rozwoju własnych pomysłów, mają tam stół lub biurko, na których mogą ustawić komputer, miejsce do tzw. burzy mózgów przy tablicy. U nas będzie dostęp do bezprzewodowego internetu, nawet do małego baru. W Płocku przynajmniej od dwóch lat mówiło się o powstaniu takiego miejsca dla najmłodszego, raczkującego jeszcze biznesu, który potrzebuje adresu. Takim adresem ma być u nas Synagogalna 4. Za Staromiejskie Centrum Biznesu odpowiada Agencja Rewitalizacji Starówki. W piątek pierwszy raz zaproszono dziennikarzy do Przetworni na konferencję prasową. Prezes ARS, Jacek Koziński przedstawił się jako gospodarz obiektu. 

- Trwają jeszcze prace wykończeniowe - informował. - Oficjalną inaugurację zaplanowaliśmy na 14 listopada w trakcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Koziński nie chciał zdradzać szczegółów, podobnie wiceprezydent Jacek Terebus czy dyrektorka wydziały rozwoju i polityki gospodarczej miasta.

- Staraliśmy się odpowiedzieć na zapotrzebowanie, o wiele więcej zdradzimy 14 listopada. Wówczas odbędą się także pierwsze warsztaty „Poza strefę komfortu – od marzenia do sukcesu”, poświęcone pokonywaniu własnych ograniczeń, planowania i realizacji celów, które poprowadzi trenerka biznesu Dorota Mejri – wyjaśniała Aneta Pomianowska-Molak.

Początek o godzinie 10.30. Ile osób już się do nich zgłosiło w sprawie miejsca w Przetworni? W odpowiedzi usłyszeliśmy, że „jest dobrze”.

Piątkowa konferencja dotyczyła wydarzeń zaplanowanych przy okazji ŚTP. Tegoroczna, IX edycja odbędzie się pod hasłami „biznes jest dobry” i „przedsiębiorczość jest dobra”, a jej przewodnie hasło dotyczy także społecznej odpowiedzialności biznesu i przedsiębiorczości społecznej. Miasto ponownie pełni rolę lokalnego koordynatora akcji.

- Włączamy się w wydarzenie o skali ogólnoświatowej – przypominał wiceprezydent Terebus. - Rolą miasta nie jest budowa fabryk i tworzenie nowych miejsc pracy, tylko tworzenie warunków do rozwoju biznesu.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w dniach 14 – 20 listopada, jednak pierwszy, w dodatku historyczny, akcent będzie już 11 listopada. Na dziesiąty Płocki Bal Niepodległości zaprasza Izba Gospodarcza Regionu Płockiego. Konferansjerem został aktor Jacek Rezenek, zagra Królewska Orkiestra Symfoniczna, a wraz z nią wystąpią Izabella Bukowska, aktorka Teatru Wielkiego w Warszawie oraz Bogdan Kierejsza, kompozytor i wirtuoz skrzypiec. Bal uświetni Zespół Pieśni i Tańca Wisła.

Dalej mamy 14 listopada, czyli bezpłatne warsztaty w Przetworni (udział 40 osób), a już 15 listopada zaplanowano panel edukacyjny dla uczniów klas maturalnych „Ja i przedsiębiorczość” organizowany przez Szkołę Wyższą im. Pawła Włodkowica w Płocku w jej siedzibie w godzinach 9.00 – 13.00. Z kolei Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zaprasza na godzinę 10.30 na konferencję „Przedsiębiorcza kobieta”. Warto przyjść, zapowiedziano udział gości: eksperta w obszarze sprzedaży i komunikacji z klientami Agaty Słowińskiej oraz redaktor naczelnej portalu elle.pl Marii Kowalskiej. W ramach zajęć warsztatowych uczestnicy mają odkrywać w sobie cechy przedsiębiorcy, te przydatne w panowaniu kariery zawodowej i w pozyskiwaniu zleceń. Poznają techniki negocjacyjne i komunikacyjne w biznesie. Wieczorem, o godzinie 18.00 kolejne spotkanie z cyklu Plockamp, tym razem pod hasłem „Rozwój kompetencji cyfrowych i biznesowych sposobem na pobudzenie rynku pracy w regionie”.

Środę, 16 listopada wypełni spotkanie „Płockie oblicza ekonomii społecznej” w Centrum Organizacji Pozarządowych, natomiast o godzinie 12.00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej otworzą pracownię przedsiębiorczości. Tuż po tym wydarzeniu będzie spotkanie poświęcone prowadzeniu handlu w internecie. Uczelnia planuje ogłosić konkurs na najlepszy plan biznesowy „PWSZ dzieciom. Ferie w Uczelni”. Przygotowane zostały zajęcia warsztatowe „Zmiana jako stały element życia zawodowego”.

Do udziału przyłączyła się również płocka filia Politechniki Warszawskiej. IV Forum Budowlane (16-17 listopada) to spotkanie inżynierów budownictwa, studentów, pracowników, firm z sektora budownictwa i inżynierii środowiska. W tym roku dyskusja w auli w gmachu głównym przy ul. Łukasiewicza 17 będzie dotyczyła badania materiałów i wyrobów budowlanych, w tym recyklingowych, konstrukcji budowlanych i inżynierskich, ich eksploatacji, diagnostyki, także samej technologii procesów budowlanych, geotechniki. Pojawi się temat nowych technologii w ogrzewaniu, wentylacji i klimatyzacji, racjonalnego używania energii czy niekonwencjonalnych źródeł energii.

Co jeszcze? Izba Gospodarcza Regionu Płockiego zorganizuje 17 listopada debatę przedsiębiorców z udziałem uczniów z gimnazjum pod hasłem „Zawód czy ogólniak? - oto jest pytanie” oraz „Przedsiębiorczo w przyszłość”. Zaprosi uczniów do siedziby Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (18 listopad, godz. 10.30). PWSZ przygotuje zajęcia warsztatowe z zakładania i prowadzenia biura rachunkowego, pierwszych kroków na rynku pracy (także 18 listopada). Zostaje jeszcze weekend. Tym razem w siedzibie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego będzie konferencja liderów przedsiębiorczości Biznes Level UP. Udział w cyklu wykładów i warsztatów, w tym jak mówić inspirująco i zbudować dobry zespół, nawet z elementami jazdy na rolkach, jest płatny. Temat przedsiębiorczości podejmowało także kino, co postarają się udowodnić w Kinie za Rogiem. Na początek „Ziemia Obiecana” Andrzeja Wajdy, następnie film Szef” Jona Favreau o mistrzu kulinarnym, który po utracie posady w renomowanej restauracji otwiera mobilny bar szybkiej obsługi, oraz arcydzieło Charliego Chaplina „Dzisiejsze czasy”. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE