Reklama

Zapraszamy do Leonianum!

Opublikowano:
Autor:

Zapraszamy do Leonianum! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Starość to ostatni etap życia człowieka, etap nieunikniony, którego większość z nas doświadczy. Odcieni starości jest tak wiele, jak wiele jest ludzkich istnień. W jesieni życia każdemu potrzebna jest miłość, szczególna troska, szacunek. Nie zawsze sami możemy bliskim zagwarantować odpowiednią opiekę, szukamy wówczas pomocy, by kochanej osobie zapewnić jak najlepsze warunki egzystencji.

     Starość to ostatni etap życia człowieka, etap nieunikniony, którego większość z nas doświadczy. Odcieni starości jest tak wiele, jak wiele jest ludzkich istnień. W jesieni życia każdemu potrzebna jest miłość, szczególna troska, szacunek. Nie zawsze sami możemy bliskim zagwarantować odpowiednią opiekę, szukamy wówczas pomocy, by kochanej osobie zapewnić jak najlepsze warunki egzystencji.

     Odpowiedzią na te rozterki jest Fundacja Leonianum – Piękne życie, która powstała w 2017 roku z inicjatywy Księdza Biskupa Piotra Libery. Fundacja stworzona dla wszystkich tych, w których życiu przyszedł czas, by godnie odpocząć po latach pracy i codziennego zabiegania, dla tych, którzy chcą być na co dzień w gronie dobrych ludzi, dla tych, którzy potrzebują pomocnej dłoni, która ich życie będzie czynić wyjątkowym, dla tych, którzy wymagają specjalistycznej troski o ciało i ducha, dla tych, którzy tęsknią, by pięknie żyć.

     Gwarantem tego jest uruchomiony 15 grudnia 2018 roku Dom Seniora Leonianum w Sikorzu koło Płocka, a obecnie także Dom Dziennego Pobytu. Dom położony jest na 2 ha w odległości 12 km od Płocka w otulinie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Znajdujący się tuż obok Rezerwat Przyrody zapewnia spokój, ciszę i czyste powietrze. Wokół Domu jest ogród pełen zieleni, alejki spacerowe z ławeczkami, huśtawki i klimatyczna wiata grillowa, które są radością Mieszkańców i odwiedzających ich Rodzin.

     Dom jest przygotowany dla 75 osób, które mieszkają w przytulnych i komfortowych pokojach jedno i dwuosobowych, połączonych w segmenty 1+2 z nowoczesną łazienką w pełni dostosowaną dla osób niepełnosprawnych. Każdy pokój wyposażony jest w stylowe meble, telewizor 32’’, dostęp do wifi, a nowoczesne rozwiązania teletechniczne gwarantują łatwy kontakt z personelem. Pokoje usytuowane są w jednym skrzydle budynku, rozmieszczone na trzech piętrach, w bezpośredniej bliskości z dyżurką opieki medycznej oraz sal zajęciowych, biblioteki i kawiarni. Brak barier architektonicznych i duża winda zapewnia wszystkim dogodną komunikację. Dodatkowo dla wszystkich zapewnia rehabilitację bierną oraz zajęcia terapeutyczne. Dom posiada własną kaplicę, w której codziennie gromadzą się chętni Mieszkańcy na wspólnych modlitwach i Mszy świętej, a nad wsparciem duchowym czuwają księża. Bezpieczeństwo zapewnia rozbudowany system monitoringu i 24 h ochrona. O zdrowie i dobre samopoczucie Mieszkańców dba doświadczony, pełen empatii personel, w skład którego wchodzi:

  • Całodobowa opieka pielęgniarska i opiekuńcza,
  • Lekarz pierwszego kontaktu,
  • Rehabilitanci, masażyści, specjaliści terapii zajęciowej,
  • Opiekunowie i animatorzy,
  • Grupa kucharzy, którzy każdego dnia, na miejscu przygotowują pięć urozmaiconych i dopasowanych do indywidualnych zaleceń dietetyka posiłków, a także rozpieszczają własnymi domowymi wypiekami.
     Wszyscy tu tworzą jedną Rodzinę, a Bliscy odwiedzający Mieszkańców mają możliwość przenocowania w części hotelowej.

     Dużym powodzeniem cieszy się otwarty dwa miesiące temu Dom Dziennego Pobytu. Seniorzy spotykają się tu trzy razy w tygodniu podczas zajęć tematycznych prowadzonych w ramach Programu ASOS Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - "Edukacja Seniora" oraz "Aktywny Senior - Szczęśliwy Senior!"

- w poniedziałek odbywają się zajęcia kulinarne "Master Senior" i plastyczne „Art Senior”

- w środę - zajęcia sportowe "Fit Senior"

- w piątek - komputerowe "E-Senior"

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Dla stałych uczestników przewidziane są niespodzianki i nagrody - wyjazdy i wycieczki, spotkania integracyjne oraz bale i potańcówki.

     Dom Seniora spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa i komfortu oraz wyróżnia się niecodzienna atmosferą, wynikającą ze zrozumienia sercem potrzeb ludzi starszych.

Zapraszamy do Leonianum, gdzie nie mamy czasu na nudę!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE