Reklama

Zapraszają niemal pół tysiąca płocczan na bezpłatne rejsy przyrodnicze po Wiśle

Opublikowano:
Autor:

Zapraszają niemal pół tysiąca płocczan na bezpłatne rejsy przyrodnicze po Wiśle - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łącznie będą 4 okazje, aby podziwiać piękno przyrody wraz z przewodnikiem, który podzieli się z uczestnikami rejsu mnóstwem ciekawostek i przedstawi świat fauny i flory związany z królową polskich rzek, a także terenami PKN Orlen. Również na terenie należącym do koncernu żyją zwierzęta, o których warto dowiedzieć się nieco więcej.

Łącznie będą 4 okazje, aby podziwiać piękno przyrody wraz z przewodnikiem, który podzieli się z uczestnikami rejsu mnóstwem ciekawostek i przedstawi świat fauny i flory związany z królową polskich rzek, a także terenami PKN Orlen. Również na terenie należącym do koncernu żyją zwierzęta, o których warto dowiedzieć się nieco więcej.

Wszystkie rejsy będą bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto w miarę szybko podjąć decyzję. Dodajmy, że dla najmłodszych przygotowano dodatkowe atrakcje. Wraz z przewodnikiem, który jest również przyrodnikiem, uczestnicy rejsu powoli będą zanurzać się w fascynujący świat otaczającej nas przyrody, jej różnorodności. A przy tym, jak na rejs przystało, można cieszyć się pięknymi widokami i odpoczynkiem. Obowiązkowym punktem rejsów przyrodniczych stanie się wyspa kormoranów. O ile dopisze szczęście zobaczymy również bieliki, które są często spotykane na tym odcinku Wisły. Koniecznie pomyślmy wcześniej o lornetkach ułatwiających obserwację przyrody, a także aparatach fotograficznych, aby uwiecznić przynajmniej kilka widoków do domowego archiwum.

Na rejsy przyrodnicze zaprasza płocczan PKN Orlen:

– Serdecznie zapraszamy wszystkich płocczan - miłośników przyrody - do odkrywania jej razem z nami! Nasz przewodnik opowie uczestnikom rejsów o najcenniejszych gatunkach fauny i flory, jakie można spotkać na środkowym odcinku Wisły, ale także zdradzi, jakie gatunki, w tym chronione, upodobały sobie życie na terenie płockiego Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN oraz obszarów sąsiednich. Jestem przekonana, że będą Państwo mile zaskoczeni bogactwem przyrody w Zakładzie i jego najbliższym otoczeniu – zachęca do uczestnictwa Agata Górnicka, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN ORLEN.

Jak wyjaśniają w biurze prasowym, rejsy przyrodnicze po Wiśle, w które koncern zamierza zabrać niemal pół tysiąca mieszkańców Płocka (przewidziano 480 miejsc), realizowane są w ramach Strategii CSR PKN ORLEN, której jednym z priorytetów jest ochrona bioróżnorodności i kształtowanie wrażliwości ekologicznej.

[ZT]22399[/ZT]

Pomyślano o młodszych płocczanach, którzy – oprócz poznawania przyrody – będą mogli liczyć na dodatkowe atrakcje, jak chociażby wspólne zdjęcie kapitanem statku i zwiedzanie jego kabiny. Wiedza uczestników rejsu zostanie sprawdzona podczas quizu przyrodniczego. Przewidziano atrakcyjne nagrody. A dla wszystkich, skoro rejs trochę potrwa, zostanie przygotowany słodki poczęstunek.

Każdego dnia – 30 czerwca (niedziela) i 6 lipca (sobota) – odbędą się dwa rejsy: poranny i popołudniowy. Wcześniej trzeba odebrać bezpłatny bilet, który należy mieć przy sobie w momencie wejścia na pokład statku.

Jak otrzymać bilet?

Osoby zainteresowane udziałem w wycieczkach powinny zgłosić się po odbiór bezpłatnych biletów do siedziby Centrum Edukacji przy al. F. Kobylińskiego 25. Punkt dystrybucyjny będzie zlokalizowany w budynku CE, przy drzwiach wejściowych od strony cmentarza. Darmowe wejściówki mają być wydawane w czwartek (27.06) i piątek (28.06), w godzinach 16:30-18:30 (przy czym dzienny limit na każdy z czterech rejsów to 60 miejsc, na 1 rejs przypada łącznie 120 miejsc). Wejściówki może odebrać tylko osoba dorosła. Warto mieć na uwadze, że jedna osoba dorosła odbierze maksymalnie 4 bilety, a w przypadku okazania Karty Dużej Rodziny – maksymalnie 5 sztuk. Nie ma telefonicznej rezerwacji biletów. Na jedną osobę dorosłą lub dziecko przypada jeden bilet. Dzieci mogą wziąć udział w rejsie tylko pod nadzorem rodziców bądź opiekunów.

Bilety będą sprawdzane przed wejściem na statek Żeglugi Płockiej "Marianna" od strony ul. Rybaki 6 (Bulwary Wiślane). Pamiętajmy, że lepiej się nie spóźniać. Możliwość wejścia na pokład będzie 15 minut przed zaplanowaną godziną wypłynięcia. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników rejsów zastrzeżono możliwość, co jednak jest ostatecznością, odwołania rejsu w przypadku złych warunków pogodowych.

Fot. Materiał graficzny PKN Orlen

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE