Reklama

Zapraszają na spotkanie z Mariuszem Szczygłem

Opublikowano:
Autor:

Zapraszają na spotkanie z Mariuszem Szczygłem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mariusz Szczygieł - dziennikarz, niegdyś prowadzący popularny program telewizyjny "Na każdy temat", reporter, felietonista, zdobywca wielu nagród. Sam o sobie powiedział na spotkaniu w Płocku, że "na pomysły kolejnych tematów łasy jest jak york". Twierdzi, że w fachu reportera trzeba wiedzieć, w jaką strunę uderzyć. Absolutnie nie można zmyślać, chociaż nie warto być aż do przesady dokładnym. Czasem lepiej też pewne rzeczy przemilczeć dla dobra bohatera.

Mariusz Szczygieł - dziennikarz, niegdyś prowadzący popularny program telewizyjny "Na każdy temat", reporter, felietonista, zdobywca wielu nagród. Sam o sobie powiedział na spotkaniu w Płocku, że "na pomysły kolejnych tematów łasy jest jak york". Twierdzi, że w fachu reportera trzeba wiedzieć, w jaką strunę uderzyć. Absolutnie nie można zmyślać, chociaż nie warto być aż do przesady dokładnym. Czasem lepiej też pewne rzeczy przemilczeć dla dobra bohatera.

Jak dotąd na spotkaniach z Mariuszem Szczygłem zawsze było sporo gości. Bywał w Płocku, odwiedzając Książnicę Płocką i księgarnio-kawiarnię "Czerwony Atrament".

Książnica Płocka zaprasza na spotkanie z laureatem nagrody Nike 2019 w sali kolumnowej Książnicy Płockiej przy ul. Kościuszki 6. w najbliższą środę, 29 stycznia. Początek o godz. 17.00.

Mariusz Szczygieł

Dziennikarz, reportażysta, pisarz. Karierę zaczynał jako dziennikarz “Gazety Wyborczej” i prowadzący talk-show “Na każdy temat”.
Wybitny reportażysta. Uważany za ucznia Hanny Krall. Autor niezliczonej ilości tekstów reporterskich. W “Dużym Formacie” prowadzi rubrykę “Szczygieł poluje na prawdę”. Redaktor trzech tomów wydawnictwa “100/XX. Antologia polskiego reportażu XX wieku”. Prowadził seminarium warsztatowe na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wykłada w Polskiej Szkole Reportażu.
Czechofil. Autor kilku książek, których głównym tematem jest kultura i historia Czech.
Ostatnia książka, zatytułowana “Nie ma” nagrodzona została w 2019 roku Nagrodą Literacką “Nike”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE