Reklama

Zapraszają na pyszności do nowej restauracji. W garach zamiesza babcia Krysia

Opublikowano:
Autor:

Zapraszają na pyszności do nowej restauracji. W garach zamiesza babcia Krysia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W restauracji, której otwarcie już niebawem, ma być tanio i smacznie. Po prostu jak u babci. Oprócz tego członkom stowarzyszenia nie brakuje pomysłów. Rozpatrują możliwości organizacji wydarzeń - Festiwalu Smaków, pikników kulinarnych, pokazów.

W restauracji, której otwarcie już niebawem, ma być tanio i smacznie. Po prostu jak u babci. Oprócz tego członkom stowarzyszenia nie brakuje pomysłów. Rozpatrują możliwości organizacji wydarzeń - Festiwalu Smaków, pikników kulinarnych, pokazów.

Praca wre. Lokal, w którym powstanie restauracja "Gary Babci Krysi", musi być gotowy na otwarcie zaplanowane 30 marca. Startują w samo południe, obiecując gościom mnóstwo niespodzianek, bonusów i prezentów (np. wylosują bon o wartości 100 zł do wykorzystania w restauracji). Przed lokalem przybyłych powitają pomocnice Babci Krysi, aby poczęstować pysznościami. Natomiast na wieczór z muzyką na żywo można rezerwować stoliki od 25 marca pod numerem telefonu 792187233. Koncert Haliny Frąckowiak odbędzie się w niedzielę, 31 marca. Nie obwiązują zaproszenia czy bilety na koncert. Jeśli jednak chcemy mieć miejsce przy stoliku, warto zadzwonić pod numer telefonu 792187233 od 25 marca 2019 r.

Znakiem rozpoznawczym lokalu mają być posiłki smaczne i tanie, natomiast sam pomysł na działalność stanowi odwzorowanie działań prowadzonych w Mławie także przez Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS. Stowarzyszenie postanowiło poszerzyć działalność, zapraszając do współpracy lokalnych seniorów. To pierwsza filia stowarzyszenia skierowanego do osób powyżej 55 roku życia. Członkostwo oznacza benefity, w tym możliwość zjedzenia obiadu w nowej restauracji za 7 zł. Wcześniej należy wypełnić deklarację członkowską, wpłacić jednorazową kwotę 15 zł za wydanie legitymacji. Pozostali mieszkańcy mogą liczyć na obiady w cenie 14 zł.

[ZT]21610[/ZT]

Osoby chcące dołączyć do Stowarzyszenia mogą składać deklaracje w siedzibie stowarzyszenia przy ulicy Obrońców Płocka 1920 lokal 20, między godz. 9.00 a 16.00. Członkowie płacą miesięczną składkę (10 zł), która upoważnia do korzystania z oferty przygotowanej dla seniorów: obiadów po 7 zł, wspólnych wyjazdów, korzystania z pomocy materialnej, finansowej np. na zakup leków czy rehabilitację, abonamentu na obiady i dowozy (cena za dowóz 1 zł). Wydawanie obiadów będzie odbywało się codziennie od godziny 12.00 do 18.00. Przewidziano tzw. zawieszone obiady, czyli wydawanie posiłków już opłaconych czy to za pośrednictwem strony stowarzyszenia, czy też na miejscu w restauracji. Ponadto stowarzyszenie zamierza współpracować z Płockim Centrum Wolontariatu, co otwiera kolejne możliwości pomocy seniorom.

W restauracji będą odbywały się także imprezy komercyjne.

– Doświadczenie z Mławy pokazuje, że środki wypracowane z działalności komercyjnej pozwolą na pokrycie kosztów związanych z prowadzeniem i utrzymaniem lokalu – mówił prezes Stowarzyszenia Na rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS, Rafał Chmielewski.

Wyremontowany lokal ma się przeobrazić w miejsce wspólnych spotkań, umożliwiające integrację np. podczas wieczorków literackich bądź tanecznych. Po godzinie 18.00 restauracja zmieni swoje menu na wieczorowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE