Reklama

Zapraszają na obchody siódmej rocznicy katastrofy w Smoleńsku

Opublikowano:
Autor:

Zapraszają na obchody siódmej rocznicy katastrofy w Smoleńsku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Siódma rocznica katastrofy w Smoleńsku przypada w poniedziałek. Jednak już w tę sobotę odbędzie się Msza św. w intencji ofiar połączona również z modlitwą za tych, którzy zginęli w Katyniu w 1940 roku. W poniedziałek niektórzy wyruszą na obchody w Warszawie, z kolei Sojusz Lewicy Demokratycznej zaplanował jak co roku uroczystość przed tablicą upamiętniającą posłankę Jolantę Szymanek-Deresz.

Siódma rocznica katastrofy w Smoleńsku przypada w poniedziałek. Jednak już w tę sobotę odbędzie się Msza św. w intencji ofiar połączona również z modlitwą za tych, którzy zginęli w Katyniu w 1940 roku. W poniedziałek niektórzy wyruszą na obchody w Warszawie, z kolei Sojusz Lewicy Demokratycznej zaplanował jak co roku uroczystość przed tablicą upamiętniającą posłankę Jolantę Szymanek-Deresz.

Msza w intencji ofiar Katynia z 1940 roku i Smoleńska z 2010 roku odbędzie się w sobotę, 8 kwietnia o godz. 18.00 w płockim kościele św. Maksymiliana Kolbego (czyli w kościele na Górkach). Chętni wyjadą również w poniedziałek autokarami do stolicy na centralne uroczystości o godz. 15.30. W Warszawie przed pałacem prezydenckim już od rana będzie sprawowana Msza św., następnie w programie jest Apel Pamięci, blok filmowy, koncerty, wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, wystąpienie prezydenta ustalono na godz. 16.30, na co płocczanie raczej już nie zdążą. Msza w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku zostanie odprawiona o godz. 19.00 w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Apel Pamięci i wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego zaplanowano na godz. 21.00 przed pałacem prezydenckim.

W poniedziałek w Płocku o godz. 17.00 na Starym Rynku 27 płocki Sojusz Lewicy Demokratycznej zaprasza na wspomnienie o posłance z naszego okręgu, Jolancie Szymanek-Deresz i zarazem byłej szefowej kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. W budynku, na którym wisi pamiątkowa tablica, mieściło się jej biuro poselskie.  

Przypomnijmy, że w Smoleńsku zginęli politycy, parlamentarzyści, działacze, wojskowi, piloci i cała załoga samolotu, duchowni, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu, osoby towarzyszące. Nie tylko najczęściej wspominany prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią Kaczyńską oraz ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Warto pamiętać, że na pokładzie samolotu Tu-154 znaleźli się ludzie z różnymi znaczkami partyjnymi. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE