Reklama

Zapraszają na Hackathon. Uczestników czeka praca w dzień i w nocy

Opublikowano:
Autor:

Zapraszają na Hackathon. Uczestników czeka praca w dzień i w nocy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz zaprasza do udziału w 31-godzinnym maratonie Płock Hackathon City Coders. Uczestnicy stworzą aplikacje mobilne bądź stronę internetową o Płocku. Liczą się umiejętności i pomysły, najlepsi zgarną nagrody.

Ratusz zaprasza do udziału w 31-godzinnym maratonie Płock Hackathon City Coders. Uczestnicy stworzą aplikacje mobilne bądź stronę internetową o Płocku. Liczą się umiejętności i pomysły, najlepsi zgarną nagrody.

Zadanie dla programistów jest następujące, aplikacje powinna służyć podniesieniu jakości życia mieszkańców. Chętni w maksymalnie trzyosobowych zespołach (chociaż można też samodzielnie) mają skupić głównie na aspektach turystycznych i rekreacyjnych, opierając się na informacjach udostępnionych przez płocki Ratusz. Turyści z wykorzystaniem takiej aplikacji mobilnej nie powinni mieć problemu z dotarciem do co ciekawszych miejsc w mieście. Aplikacja może również usprawnić przekaz istotnych informacji o lokalnych przedsiębiorcach. Zamiast niej można także stworzyć serwis internetowy dotyczący naszego miasta, posiłkując się przy tym bazami danych, które dostarczyły lokalne instytucje. W trakcie Hackathonu uczestnicy będą wspierani przez mentorów zawodowo zajmujących się programowaniem. Eksperci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, pomogą udoskonalić tworzone projekty.

Do tematu trzeba podejść nieszablonowo, najlepszych wyłoni jury. Zwycięzca lub zwycięski zespół zdobędą nagrodę główną, wydajne laptopy HP, w pozostałej puli nagród są smartfony i bezprzewodowe drukarki. W trakcie dwudniowego Hackathonu zostanie zapewnione pełne wyżywienie, dostępny będzie catering, napoje energetyczne i ciepłe posiłki, a w nocy, gdyby ktoś zgłodniał, będzie pizza. Uczestnicy na odpoczynek udadzą się do strefy chillout z rozstawionymi leżakami (do tego masaże i relaksacyjna muzyka). Hackathon City Coders rozpocznie się między godz. 8.30 a 9.00 rano 20 maja, a zakończy następnego dnia prezentacją projektów i obradami jury. Wyniki poznamy w godz. 16.30-18.30.

Maraton programistyczny odbędzie się w Staromiejskim Centrum Biznesu Przetwornia (ul. Synagogalna 4). Zaproszenie do udziału dotyczy wszystkich pasjonatów, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Za możliwość wystartowania nie płacimy nawet złotówki.

Imprezę organizuje Urząd Miasta Płocka wraz z partnerami. Uwaga! Jeśli ktoś jest zainteresowany uczestnictwem, konieczna jest wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej (www.hackathon.plock.eu), na co przysługuje czas do 19 maja do godz. 12.00. Liczba uczestników Hackathonu jest ograniczona, o przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE