Reklama

Zapraszają do gry w... Okrągły Stół

Opublikowano:
Autor:

Zapraszają do gry w... Okrągły Stół  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W przypadające na 4 czerwca Święto Wolności, rocznicy pierwszych, aczkolwiek nie w całości demokratycznych, wyborów, płocki teatr zaprasza do dyskusji przy Okrągłym Stole. O tym, czy nadzieje Polaków o życiu w wolnym kraju zdołały się spełnić, opowiedzą aktorzy płockiego teatru oraz sama publiczność.

W przypadające na 4 czerwca Święto Wolności, rocznicy pierwszych, aczkolwiek nie w całości demokratycznych, wyborów, płocki teatr zaprasza do dyskusji przy Okrągłym Stole. O tym, czy nadzieje Polaków o życiu w wolnym kraju zdołały się spełnić, opowiedzą aktorzy płockiego teatru oraz sama publiczność.

Wcale nie chodzi o rekonstrukcję wydarzeń sprzed lat, ale o rodzaj gry zespołowej w demokrację. W dyskusji wezmą udział płoccy aktorzy wespół z publicznością, którzy losowo zostaną rozdzieleni na dwa odrębne zespoły. Jeden będzie reprezentował stronę rządową, a drugi opozycyjną, aby lepiej zrozumieć motywy i racje, jakie kierowały motorniczymi przemian ustrojowych, społecznych, kulturalnych i politycznych z tamtego okresu.

Uczestnicy powrócą pamięcią do wyborów z czerwca 1989 roku, przejęcia władzy przez stronę opozycyjną i utworzenia pierwszego rządu po przełomie, na którego czele stanął pochodzący z Płocka Tadeusz Mazowiecki. Zadaniem uczestników będzie spojrzeć na wszystko także przez pryzmat ludzi znających smak wolności, ceniących tę wolność, którzy właściwie rozumieją jej znaczenie.

Moderatorem dyskusji zostanie dyrektor płockiego teatru Marek Mokrowiecki.

Dyskusja przy płockim Okrągłym Stole odbędzie się już w najbliższą środę (4 czerwca) o godzinie 19.00 w teatralnym „Piekiełku”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE