Reklama

Zaparkować przy Urzędzie Skarbowym to dla petentów nie lada wyczyn

Opublikowano:
Autor:

Zaparkować przy Urzędzie Skarbowym to dla petentów nie lada wyczyn - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zwróciła się do nas Czytelniczka z prośbą o poruszenie tematu braku wolnych miejsc parkingowych pod Urzędem Skarbowym. Choć pod budynkiem znajduje się wiele stanowisk, miejsc jest jak na lekarstwo. A okres największych kolejek dopiero przed nami. Z końcem kwietnia upływa termin składania rocznych zeznań podatkowych.

Zwróciła się do nas Czytelniczka z prośbą o poruszenie tematu braku wolnych miejsc parkingowych pod Urzędem Skarbowym. Choć pod budynkiem znajduje się wiele stanowisk, wolnych miejsc jest jak na lekarstwo. A okres największych kolejek dopiero przed nami. Z końcem kwietnia upływa termin składania rocznych zeznań podatkowych.

- Wszędzie parkometry tylko nie tam, każdy podatnik, aby złożyć wizytę w US, musi parkować swoje auto nie wiadomo gdzie, bo parkingi oczywiście są zajęte przez auta pracowników - pisze Czytelniczka.

Petenci Urzędu Skarbowego w Płocku mają do dyspozycji miejsca parkingowe przy ul. 1 Maja, 3 Maja, Królewieckiej oraz przy urzędzie, gdzie znajduje się parking na 108 miejsc. Dodatkowo wyznaczonych jest 28 służbowych miejsc postojowych na dziedzińcu oraz na estakadzie. Problem w tym, że w budynku pracuje ok. 350 osób. Problem zgłosiliśmy w Urzędzie Skarbowym. 

- Na bezpłatnych miejscach parkingowych mogą parkować zarówno klienci instytucji zlokalizowanych pod adresem 1-go Maja 10, jak również ich pracownicy - tłumaczy Monika Jasińska Kierownik Działu Sekretariatu Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. - W pobliżu urzędu znajdują się strefy płatnego parkowania, inne instytucje, obiekty usługowe, banki, szkoły itp. co dodatkowo przyczynia się do ogranicza ilości wolnych miejsc przed budynkiem urzędu.

Ze względu na dużą rotację pojazdów ciężko jest także zidentyfikować, czy parkująca osoba to petent placówki, klient innej firmy, czy pracownik Izby.
 
Urząd Skarbowy zachęca zatem, jak co roku, do elektronicznego składania rozliczeń podatkowych przez Internet, co pozwoli zaoszczędzić czas i uniknąć ewentualnych niedogodności związanych z zaparkowaniem pojazdów przed budynkiem urzędu.

- Informujemy, iż w dniach 6-7 kwietnia w godzinach 12.00-20.00 w ramach akcji Szybki PIT organizowanej w Galerii Wisła będą także czynne trzy punkty rozliczeń PIT - mówi Monika Jasińska. - Dzięki nim każdy podatnik w przerwie miedzy zakupami będzie mógł wysłać swój PIT przez Internet.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE