Reklama

Zamierzają upamiętnić artystów. POKiS będzie imienia...

Opublikowano:
Autor:

Zamierzają upamiętnić artystów. POKiS będzie imienia...  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Teraz wszystko zależy od decyzji radnych. W uzasadnieniu projektu uchwały przypomniano, że Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zyskał nową siedzibę stwarzającą większe możliwości rozwoju oferty edukacyjnej i kulturalnej, co stanowi nowe otwarcie w historii ośrodka.

Teraz wszystko zależy od decyzji radnych. W uzasadnieniu projektu uchwały przypomniano, że Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zyskał nową siedzibę stwarzającą większe możliwości rozwoju oferty edukacyjnej i kulturalnej, co stanowi nowe otwarcie w historii ośrodka.

- Jest to doskonały moment na nadanie placówce imienia Themersonów - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały Rady Miasta Płocka. - Nie ma w historii Płocka artysty równie wszechstronnego i wybitnego, jak Stefan Themerson, a jego twórczość nie byłaby tym, czym jest bez Franciszki Themerson, ilustratorki, malarki, scenografki, a prywatnie żony. Nie bez przyczyny mówi się o książkach dla dzieci Themersonów, o filmach Themersonów, wydawnictwie Themersonów. Chociaż uprawiali różne dziedziny sztuki, pozostają nierozłączną parą artystów. (...) Nadanie Płockiemu Ośrodkowi Kultury i Sztuki ich imienia może być skromnym wyrazem pamięci i wdzięczności miasta i mieszkańców Płocka za wyjątkowy wkład Themersonów w europejską kulturę oraz symbolem identyfikacji z ich artystyczną spuścizną i wartościami, którymi się kierowali.

W Płocku od kilku lat odbywa się festiwal SKARPA przypominający twórczość Themersonów. Mamy również ul. Themersonów (wjazd z ul. 1 Maja).

Decyzja w sprawie nadania imienia POKiS-owi zapewne zapadnie podczas najbliższej sesji rady miasta w styczniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE