Reklama

Zamiast żwirowej - asfaltowa za 2,7 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Zamiast żwirowej - asfaltowa za 2,7 mln zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminy Brudzeń Duży i Staroźreby mogą liczyć na sporą dotację na budowy dróg. Środki na inwestycje pochodzą z oszczędności przetargowych.

Gminy Brudzeń Duży i Staroźreby mogą liczyć na sporą dotację na budowy dróg. Środki na inwestycje pochodzą z oszczędności przetargowych.

Jak poinformowała Ivetta Biały, rzeczniczka wojewody mazowieckiego, na przebudowę liczącego 2,7 kilometra odcinka drogi Brudzeń Duży – Karwosieki – Proboszczewice Nowe przeznaczono 1,3 miliona złotych z budżetu wojewody mazowieckiego, resztę, czyli 1,4 mln dołożą po połowie gmina i powiat. Rzeczniczka starosty, Dagmara Kobla-Antczak wyjaśnia, że dzięki temu wąska, żwirowa droga w tym miejscy zmieni się w pięciometrową drogę asfaltową.

Dzięki dotacji w wysokości 275 tys. zł od wojewody zmodernizowany zostanie również kilometrowy odcinek drogi Opatówiec – Przedpełce w gminie Staroźreby.

Drugi etap „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych” zakłada, że na Mazowszu na dofinansowanie z budżetu państwa liczyć mogą 44 wnioski – 19 powiatowych oraz 25 gminnych. Dzięki temu w 2013 roku na Mazowszu powinno zostać wyremontowanych 137 kilometrów dróg. Rząd wyda na to 48 mln zł.


W pierwszej edycji projektu zmodernizowano lub wybudowano ponad 870 km dróg. Łączna wysokość przeznaczonych na ten cel dotacji to mln zł.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE