Reklama

Reklama

Zamiast ronda z klocków, będzie prawdziwe

Opublikowano: wt, 17 gru 2013 10:37
Autor:

Zamiast ronda z klocków, będzie prawdziwe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zamiast "ronda z klocków", jak czasami żartobliwie nazywano rondo na skrzyżowaniu Medycznej z Dobrzyńską, powstaje rondo z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja na Winiarach pochłonie blisko 2 mln zł.

Reklama

Zamiast "ronda z klocków", jak czasami żartobliwie nazywano rondo na skrzyżowaniu Medycznej z Dobrzyńską, powstaje rondo z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja na Winiarach pochłonie blisko 2 mln zł.

Rondo wyznaczone przez ustawione na skrzyżowaniu Dobrzyńskiej i Medycznej elementy plastikowe było tylko rozwiązaniem tymczasowym, teraz mieszkańcy Winiar, a także kierowcy jadący od szpitala czy Orlenu doczekają się ronda z prawdziwego zdarzenia, którego byle kolizja nie jest w stanie przestawić. Jak informuje Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, rozpoczęły się prace związane przebudową i usunięciem kolizji w infrastrukturze podziemnej w branżach: wodociągowej, sanitarnej, centralnego ogrzewania, teletechnicznej i energetycznej będą wykonywane już teraz, na przełomie 2013 i 2014 r.

Na wiosnę zaczną się prace drogowe. - Powstanie wyspa centralna i nowa nawierzchnia jezdni w rejonie skrzyżowania - zapowiada Konrad Kozłowski. - Nowe rondo będzie także doświetlone oraz pojawią się dodatkowe elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Termin zakończenia prac zależy od tego, jak długa będzie zima. Drogowcy zakładają znaczny margines czasowy i przewidują, że prace potrwają do 30 czerwca 2014 r.  Ale gdyby zima była wyjątkowo łagodna, inwestycja może być gotowa szybciej.

- Na czas prac w infrastrukturze podziemnej okresowo w rejonie skrzyżowania ulic Dobrzyńska – Medyczna (droga wojewódzka DW559) będzie wprowadzana tymczasowa organizacja ruchu po drodze technicznej i objazdem ulica Polskiego Czerwonego Krzyża - informuje Konrad Kozłowski.

Na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg prace wykonuje firma Darbud. Zainkasuje ponad 1,9 mln zł.

Fot. UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.