Reklama

Zalany MacBook. Jak reagować?

Opublikowano:
Autor:

Zalany MacBook. Jak reagować? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości MacBook to jeden z najlepszych sprzętów na rynku, który oferuje nam gigant z Cupertino. I choć jest niezwykle wytrzymały i stworzony z dbałością o każdy detal, to tak jak inne sprzęty, ulega awariom i usterką. Dość częstą przyczyną jest zalanie go cieszą. Jak reagować, gdy zalejemy MacBooka?

MacBook to jeden z najlepszych sprzętów na rynku, który oferuje nam gigant z Cupertino. I choć jest niezwykle wytrzymały i stworzony z dbałością o każdy detal, to tak jak inne sprzęty, ulega awariom i usterką. Dość częstą przyczyną jest zalanie go cieszą. Jak reagować, gdy zalejemy MacBooka?

Zalany MacBook. Jak reagować?

Jedzenie i picie podczas korzystania z komputera to jeden z najczęstszych błędów, jakie popełnimy. Chwila nie uwagi i jedzenie czy napój lądują na sprzęcie. O ile resztki batona czy kanapki można sprzątnąć, o tyle z cieszą nie jest już tak łatwo. I nie ma tu znaczenia czy jest to woda, sok czy kawa lub herbata. Każdy z nich może zalać MacBooka i spowodować jego awarię, która skutkuje kosztowną naprawą, a w najgorszym przypadku zakupem nowego sprzętu. Jeśli zdarzy nam się wylać ciecz na komputer, przede wszystkim musimy zminimalizować ryzyko awarii, wykonując następujące kroki:

1.Odłączamy komputer od zasilania, a następnie wyłączamy go.

Jeśli zdarzy nam się wylać napój, od razu odłączamy MacBooka od prądu. Gdy komputer automatycznie się nie wyłączy, to wtedy my musimy to zrobić. W ten sposób unikniemy zwarcia, które mogłoby nieść za sobą o wiele większe konsekwencje. Pamiętajmy, ze liczy się tu każda minuta. Działajmy ekspresowo!

2.Odłączamy baterię

Postarajmy się szybko i sprawnie odłączyć baterię.

3.Ścieramy płyn z MacBooka

Gdy komputer jest już wyłączony, musimy zetrzeć nadmiar napoju ze sprzętu. Najskuteczniejszym sposobem jest odwrócenie komputera do góry dnem, by ciesz wypłynęła na podłogę. Posprzątamy sobie na spokojnie później.

Po wykonaniu tych kroków pamiętajmy, aby pod żadnym pozorem nie włączać komputera! Ciesz nadal może znajdować się we wnętrzu MacBooka, a jego włączenie może tylko spowodować kolejne usterki. Nie pogarszajmy sprawy. Spakujmy sprzęt i zanieśmy go do serwisu, aby mogli zająć się nim fachowcy.

Serwis przy zalaniu MacBooka

Zalanie MacBooka zdaza się dość często. Co więcej, jest to jedna z głównych przyczyn awarii. Aby nie narobić jeszcze większych szkód, nie próbujmy naprawiać komputera samemu. Wystarczy, że go wyłączymy, usuniemy nadmiar napoju. W następnej kolejności komputer należy spakować i zanieść do serwisu. Musimy pamiętać, że nawet gdy minie kilkanaście minut, to wilgoć nadal znajduje się we wnętrzu sprzętu. Jeśli go uruchomimy czy będziemy zwlekać z oddaniem go w ręce fachowców, szkody mogą być o wiele większe.

Pod żadnym pozorem nie próbujmy sami go naprawiać, bo możemy uszkodzić jeszcze bardziej. Nie będziemy w stanie doczyścić każdego elementu, co może skutkować usterkami w przyszłości. W związku z tym nie warto zwlekać ani podejmować próby naprawy samemu. Tu liczy się każda minuta.

Autoryzowany serwis MacBook’a oszacuje uszkodzenia oraz postawi wstępną diagnozę. Fachowcy usuną ciecz. Jeśli to nie wystarczy, będą dalej szukać uszkodzonych podzespołów i wymieniać je. Wtedy musimy liczyć się z nieco większą kwotą do zapłaty za naprawę. Mamy jednak pewność, że komputerem zajmują się osoby, które mają doświadczenie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE