Reklama

Zakupy bez wychodzenia z domu – poczta czy kurier?

Opublikowano:
Autor:

Zakupy bez wychodzenia z domu – poczta czy kurier? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakupy przez Internet w ostatnich czasach zyskały na popularności. Co więcej, zainteresowały się nimi nie tylko osoby młodsze, zapoznane z wszelkimi technologiami, ale również osoby starsze, które również głodne są wiedzy nowinek technologicznych. Zakupy internetowe, zyskały na popularności ze względu na wygodę. Nie musimy bowiem ruszać się z domu, aby kupić buty, torebkę czy jakąś część samochodową lub ciuch. Co więcej, sklepy internetowe oferują znacznie szerszy asortyment.

Zakupy przez Internet w ostatnich czasach zyskały na popularności. Co więcej, zainteresowały się nimi nie tylko osoby młodsze, zapoznane z wszelkimi technologiami, ale również osoby starsze, które również głodne są wiedzy nowinek technologicznych. Zakupy internetowe, zyskały na popularności ze względu na wygodę. Nie musimy bowiem ruszać się z domu, aby kupić buty, torebkę czy jakąś część samochodową lub ciuch. Co więcej, sklepy internetowe oferują znacznie szerszy asortyment.

Jednak zamawiając przez Internet, pojawia się odwieczny problem: jaką dostawę wybrać? Ci bardziej oszczędni, decydują się na dostawę pocztą. Jest to jednak mniej wygodna opcja, gdyż często po przesyłkę, trzeba się pofatygować samodzielnie na pocztę. Większość jednak, stawia na wygodę i decyduje się na kuriera.

Przesyłka kurierem – szybkość i wygoda

Wysyłki kurierem są przeznaczone dla tych, którzy cenią sobie wygodę oraz szybkość. Jedyna bowiem droga po przesyłkę jaką musimy pokonać, to ta do drzwi wejściowych, aby odebrać paczkę od kuriera. Przesyłki kurierskie są również znacznie szybsze, niż pocztowe czy paczkomatowe. Składając zamówienie do południa jednego dnia, następnego jest już u nas kurier. Wybierając opcję kuriera, należy pamiętać, aby sprawdzić czy sprzedawca od razu przekazuje paczkę kurierowi. Jeśli bowiem tak nie jest, będziemy musieli na nią poczekać dłużej.

Nadanie paczki przy pomocy kuriera

Zastanawiasz się zapewne, jak samodzielnie wysłać paczkę kurierem i czy jest to również wygodne jak odbiór. Jak najbardziej, samodzielnie możesz wysłać taką paczkę. Eksperci ze strony fastpost.pl, radzą jednak, aby robić to przy pomocy brokera, gdyż bezpośrednia wysyłka paczki przez strony kurierskie będzie znacznie droższa. Trzeba mieć na uwadze, że im większa przesyłkę mamy, tym większe będą koszty wysyłki. Będą one jednak, kolosalnie niższe w przypadku korzystania z brokera kurierskiego.

Wysyłanie paczki kurierem jest bardzo łatwe i każdy bez problemu poradzi sobie z tym zadaniem. Każda strona, posiada objaśnienia, w jaki sposób składać zamówienie. Jednak system działania jest zwykle bardzo podobny. Całą operację zaczynamy od wypełnienia formularza dotyczącego wymiarów oraz wagi paczki. Następnie, wybieramy kuriera, który ma paczkę dostarczyć. Kolejnym krokiem, będzie wypełnienie formularza z danymi adresata i odbiorcy. Musimy tam zawrzeć informacje nie tylko dotyczące adresu i nazwiska osoby wysyłające, ale również tej, do której paczka ma dotrzeć. Na końcu opłacamy zamówienie – jesteśmy przenoszeni na stronę naszego banku, który wybraliśmy – a następnie, otrzymujemy list przewozowy, który należy wydrukować. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE