Reklama

Zaktualizowano ranking. Politechnika Warszawska nadal najlepsza

Opublikowano:
Autor:

Zaktualizowano ranking. Politechnika Warszawska nadal najlepsza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Perspektywy ogłosiły ranking uczelni wyższych w 2017 roku. Niespodzianki nie było - po raz dwunasty najlepszą uczelnią techniczną wg rankingu została Politechnika Warszawska.

Perspektywy ogłosiły ranking uczelni wyższych w 2017 roku. Niespodzianki nie było - po raz dwunasty najlepszą uczelnią techniczną wg rankingu została Politechnika Warszawska. 

Politechnika Warszawska znalazła się na trzecim miejscu w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017. Wyżej są tylko Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński (sklasyfikowane ex aequo na pierwszym miejscu). To oznacza, że PW po raz 12. z rzędu została najlepszą techniczną uczelnią w kraju.

W stosunku do ubiegłorocznego zestawienia Politechnika Warszawska awansowała o jedną pozycję - wyprzedziła trzeci wówczas Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Warto zwrócić uwagę, że PW nie tylko poprawiła swoją lokatę, ale zgromadziła również o 4,3 punktów więcej niż rok temu. Ranking ocenia nie tylko jakość kształcenia, ale też powodzenie absolwentów na rynku pracy. Wynika z niego, że ci, którzy opuścili mury Politechniki Warszawskiej, nie tylko nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia, ale są wręcz poszukiwani przez pracodawców.

Ranking Perspektyw został opublikowany po raz 18. Uwzględnia on 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, potencjał dydaktyczny, innowacyjność i umiędzynarodowienie.

Wcześniej, po raz pierwszy w historii, ogłoszono ranking studiów inżynierskich. Oceniono wówczas 21 najpopularniejszych dyscyplin studiów technicznych, dających tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera. Politechnika Warszawska zwyciężyła w 12 programach, a drugie Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Wrocławska w po 3 programach.  

Spośród kierunków prowadzonych w Filii najlepiej wypadła Technologia chemiczna - 3 miejsce w kraju. Budownictwo zajęło 4 miejsce na 23 oceniane wydziały, natomiast Mechanika i budowa maszyn 7 na 26 wydziałów w Polsce.

Ranking Studiów Inżynierskich adresowany jest do tegorocznych maturzystów, którzy już wkrótce wybierać będą uczelnię i kierunek studiów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE