Reklama

Reklama

Zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 22? Co na to konsumenci?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 22? Co na to konsumenci? - Zdjęcie główne

Polacy mają bardzo różne opinie na temat ewentualnego zakaz sprzedaży alkoholu | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W końcu stycznia na zlecenie Wirtualnej Polski przeprowadzono wśród Polaków badanie na panelu Ariadna. Dotyczyło ono ewentualnego zakazu handlu alkoholem po godz. 22 oraz zakazu sprzedaży tzw. "małpek", czyli alkoholu o poj. poniżej 0,2 l.

Reklama

Jak wypadł sondaż odnośnie godzin sprzedaży?

28 proc. ankietowanych mówi "zdecydowanie nie", a 22 proc. "raczej nie" popiera zakazu wprowadzenia w Polsce zakazu handlu alkoholem po godz. 22. Z kolei 15 proc. badanych nie miało zdania na ten temat, a za zakazem opowiedziało się 35 proc. respondentów. 

- Za wprowadzeniem zakazu byli głównie wyborcy Prawa i Sprawiedliwości - 54 proc., a na drugim miejscu zwolennicy Polska2050 - 40 proc. Wyborcy Koalicji Obywatelskiej w większości sprzeciwiają się wprowadzeniu zakazu (63 proc.) - informuje wp.pl.

Pytanie o zakaz sprzedaży alkoholu

Nieco więcej, bo 52 proc. ankietowanych nie popiera wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu w formie tzw. "małpek". 27 proc. było zdecydowanie na nie, raczej nie - 25 proc. 17 proc. badanych nie miało zdania, a za wprowadzeniem zakazu opowiada się 31 proc. 

- Przeciw zakazowi byli głównie wyborcy Koalicji Obywatelskiej oraz Polska2050 - po 61 proc. W przypadku zwolenników PiS za wprowadzeniem zakazu było 48 proc. badanych, a 39 proc. - przeciw - pisze portal.

Badanie wykonano w dniach 28-31 stycznia 2022 r. na grupie 1066 osób w wieku minimum 18 lat.

Dodajmy, że w naszym kraju, zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, obowiązuje zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Jego złamanie to wykroczenie, które zagrożone jest karą grzywny w wysokości 100 zł. W sytuacji nieprzyjęcia mandatu, sprawa kierowana jest do sądu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy