Reklama

Zakaz handlu w niedzielę: gdzie zrobimy zakupy?

Opublikowano:
Autor:

Zakaz handlu w niedzielę: gdzie zrobimy zakupy?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już za niespełna miesiąc pierwsza niedziela, podczas której będzie obowiązywał zakaz handlu. Sklepy myślą, jak przystosować się do nowych przepisów. Niewykluczone, że niektóre z nich jednak będą otwarte.

Już za niespełna miesiąc pierwsza niedziela, podczas której będzie obowiązywał zakaz handlu. Sklepy myślą, jak przystosować się do nowych przepisów. Niewykluczone, że niektóre z nich jednak będą otwarte. 

Czy placówki handlowe znajdą sposób, na obejście przepisów zakazujących handlu w niedziele? Przekonamy się już za niespełna miesiąc. 11 marca przypada bowiem pierwsza niedziela, podczas której sklepy będą zamknięte. 

[ZT]17580[/ZT]

Wprowadzone przez rząd prawo wywołuje kontrowersje. Jedni z zakazem się godzą, inni uważają go za uderzenie w wolność. Sieci handlowe liczą z kolei straty i próbują obejść niewygodne przepisy. W mediach pojawiają się informacje o wydłużeniu czasu pracy w piątki i soboty, są też pomysły na przekształcenie sklepów w punkty, w których produkty miałyby być tylko eksponowane. Czy takie rozwiązania jednak wypalą, czy jednak sklepy będą musiały zamknąć swoje placówki w wyznaczone dni na cztery spusty? 

[ZT]17911[/ZT]

Inna sytuacja dotyczy sklepów, w których klientów obsługiwał będzie właściciel. Tutaj założenia się nie zmieniają - właściciele niewielkich sklepów mogli handlować w święta, o ile sami stali za ladą. Czy klienci będą mogli więc liczyć na popularną sieć Żabka? 

W teorii franczyzobiorcy, jako właściciele sklepu, mogliby otwierać placówki. Jak podaje portal wiadomościhandlowe.pl, franczyzobiorcy nie palą się jednak do takiego rozwiązania. Nie jest także możliwe, aby w tym momencie wszystkie Żabki były otwarte. Na ok. 5000 sklepów przypada tylko ok. 3000 franczyzobiorców. Według źródeł portalu, podczas spotkań regionalnych niewielu z nich wyraziło także chęć otwierania swoich sklepów w niedziele. Czy w dni wolne od handlu uda się zrobić zakupy w Żabce? Odpowiedź już za w drugi weekend marca. 

Tylko w tym roku zakazem objętych będzie 22 niedziel (w tym Wielkanoc, Zielone Świątki Święto Niepodległości - w te dni sklepy i tak obowiązywał zakaz handlu). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE