Reklama

Zakaz handlu. W 2019 r. tylko w te niedziele zrobimy zakupy...

Opublikowano:
Autor:

Zakaz handlu. W 2019 r. tylko w te niedziele zrobimy zakupy... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z zasadami z 2018 roku w najbliższą niedzielę można by było zrobić zakupy, szukając na wyprzedaży upatrzonej bluzki czy koszuli. Przypominamy, że lepiej nie robić takich planów. Trzeba będzie przywyknąć do nowych reguł dotyczących niedzielnego handlu.

Zgodnie z zasadami z 2018 roku w najbliższą niedzielę można by było bez przeszkód zrobić zakupy, szukając na wyprzedaży upatrzonej bluzki czy koszuli. Przypominamy, że lepiej nie robić takich planów. Trzeba będzie przywyknąć do nowych reguł dotyczących niedzielnego handlu.

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę zaczęła obowiązywać z początkiem marca 2018 roku. Kiedy w 2019 r. sklepy będą otwarte, a kiedy zamknięte? Trzeba przyswoić sobie jedną zasadę - dotychczas sklepy pozostawały otwarte w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca (do tego dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia czy też niedziela przed Wielkanocą), w 2019 r. niedziele handlowe będą otwarte już tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. W ten dzień otwarte będą zarówno galerie handlowe, jak i supermarkety czy mniejsze sklepiki osiedlowe. Sklepy będą czynne w regularnych godzinach. Zakupów nie zrobimy np. 6, 13 i 20 stycznia. W tym dniach zamknięta będzie większość sklepów.

W 2019 roku będzie 15 niedziel handlowych:

27 stycznia

24 lutego

31 marca

14 kwietnia (przed Wielkanocą), 28 kwietnia

26 maja

30 czerwca

28 lipca

25 sierpnia

29 września

27 października

24 listopada

15, 22 i 29 grudnia

Ustawa przewiduje wyjątki. W pierwszą, drugą i trzecią niedzielę w miesiącu mogą być otwarte  m.in. sklepy z pamiątkami, kwiaciarnie, piekarnie, lodziarnie, apteki czy urzędy pocztowe. A także sklepy na stacjach benzynowych. Dodatkowo czynne mogą być sklepiki osiedlowe, Żabki, Lewiatany oraz Freshmarkety działające na zasadzie franczyzy. Decyzję dotyczącą otwarcia podejmuje właściciel lub ajent sklepu. Nadal pozostaną również czynne miejsca rozrywki (np. kina, kręgielnie), a także lokale gastronomiczne: restauracje, lodziarnie lub kawiarnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE